Онлайн консултации с Даниела Атанасова – сертифициран педиатричен консултант по детски сън

  • 106 906
  • 2 048
# 1 635
Здравейте, имам син на 5++ месеца и от вече близо 2 седмици сънят му тотално се обърка. Преди спеше от 20:30 до 7:00 сутринта, но от скоро това се промени и започна доста често да се буди нощем. Съответно доприспивам когато се събуди, но има моменти в които просто не се получава и тогава го слагам на гърда, когато се наяде тогава вече заспива отново. А дневните му дремки са 4 на брой спи по 1 час / 1 час и 30 мин на дрямка, като последната му е в 18:00 и тя е 30/40 мин и след това заспива в 20:30. Моля за съвет защо се получават тези толкова чести будувания дали дремките са в повече и трябва да ги намалим ?

Здравейте,
Детето най-вероятно е преминало през регресията и затова се е появил проблемът.
Със сигурност обаче сънят е изключително много – не бива да бъде повече от 3.30 за деня горен максимум, като е хубаво да следите за признаци за преход към 3 дремки, който следва да се случи до края на 5-ти месец
Виж целия пост
# 1 636
Здравейте, имам син на 1 година и 1 месец.
До месец май всичко беше наред със съня, спеше си и в кошарата.
Оттогава насам заспива един път преди обед и следобед за около час и половина.
Вечер заспива много трудно до към 12 часа чак.
И в кошарата като го преместя и се е събудил веднага.
Моля за препоръки как да процедирам и какво да променя.

Здравейте,
Ще ми е необходима повече информация - какъв точно е графикът, следвате ли интервали за сън, как точно заспива?
Не,няма график.

Здравейте.
Трябва да изградите график на детето.
Режим с една или две дремки (и двете са възможни на тази възраст).
Ако е на една дрямка, се следват часове за сън, ако е на две – интервали.
Промените се правят постепенно и плавно.
Основните принципи, които следва да следвате са:
Ставане до 08 ч, идеално 07:30.
Дневен сън сумарно при две дремки не повече от 2 часа, при 1 до 3 часа.
Дрямката при две трябва да приключва до 16.30, при 1 до 15:30.
Вечерен сън до 20:30.

Темата е доста голяма, особено ако тепърва почвате да градите режим и основите, бих препоръчала да разгледате фейсбук страницата на Sleepy Panda - консултации по детски сън, както и темата назад.
Виж целия пост
# 1 637
Много ви благодаря.
Виж целия пост
# 1 638

Здравейте, имам син на 5++ месеца и от вече близо 2 седмици сънят му тотално се обърка. Преди спеше от 20:30 до 7:00 сутринта, но от скоро това се промени и започна доста често да се буди нощем. Съответно доприспивам когато се събуди, но има моменти в които просто не се получава и тогава го слагам на гърда, когато се наяде тогава вече заспива отново. А дневните му дремки са 4 на брой спи по 1 час / 1 час и 30 мин на дрямка, като последната му е в 18:00 и тя е 30/40 мин и след това заспива в 20:30. Моля за съвет защо се получават тези толкова чести будувания дали дремките са в повече и трябва да ги намалим ?

Здравейте,
Детето най-вероятно е преминало през регресията и затова се е появил проблема.
Със сигурност обаче сънят е изключително много - не бива да бъде повече от 3.30 за деня горен максимум, като е хубаво да следите за признаци за преход към 3 дремки, който следва да се случи до края на 5-ти месец


А дали бихте ме посъветвали как да преминем от 4 към 3 дремки ?
Виж целия пост
# 1 639

Здравейте, имам син на 5++ месеца и от вече близо 2 седмици сънят му тотално се обърка. Преди спеше от 20:30 до 7:00 сутринта, но от скоро това се промени и започна доста често да се буди нощем. Съответно доприспивам когато се събуди, но има моменти в които просто не се получава и тогава го слагам на гърда, когато се наяде тогава вече заспива отново. А дневните му дремки са 4 на брой спи по 1 час / 1 час и 30 мин на дрямка, като последната му е в 18:00 и тя е 30/40 мин и след това заспива в 20:30. Моля за съвет защо се получават тези толкова чести будувания дали дремките са в повече и трябва да ги намалим ?

Здравейте,
Детето най-вероятно е преминало през регресията и затова се е появил проблема.
Със сигурност обаче сънят е изключително много - не бива да бъде повече от 3.30 за деня горен максимум, като е хубаво да следите за признаци за преход към 3 дремки, който следва да се случи до края на 5-ти месец


А дали бихте ме посъветвали как да преминем от 4 към 3 дремки ?

Здравейте,
Трябва да разтягате интервалите постепенно последователно на няколко дни с по 10тина минути, съответно ще имате и дни редуване с 4/3 Дремки до пълния преход.
Примерни интервали, които да гоните са 2:00/2:10/2:20/2:30
Виж целия пост
# 1 640

Здравейте, имам син на 5++ месеца и от вече близо 2 седмици сънят му тотално се обърка. Преди спеше от 20:30 до 7:00 сутринта, но от скоро това се промени и започна доста често да се буди нощем. Съответно доприспивам когато се събуди, но има моменти в които просто не се получава и тогава го слагам на гърда, когато се наяде тогава вече заспива отново. А дневните му дремки са 4 на брой спи по 1 час / 1 час и 30 мин на дрямка, като последната му е в 18:00 и тя е 30/40 мин и след това заспива в 20:30. Моля за съвет защо се получават тези толкова чести будувания дали дремките са в повече и трябва да ги намалим ?

Здравейте,
Детето най-вероятно е преминало през регресията и затова се е появил проблема.
Със сигурност обаче сънят е изключително много - не бива да бъде повече от 3.30 за деня горен максимум, като е хубаво да следите за признаци за преход към 3 дремки, който следва да се случи до края на 5-ти месец


А дали бихте ме посъветвали как да преминем от 4 към 3 дремки ?

Здравейте,
Трябва да разтягате интервалите постепенно последователно на няколко дни с по 10тина минути, съответно ще имате и дни редуване с 4/3 Дремки до пълния преход.
Примерни интервали, които да гоните са 2:00/2:10/2:20/2:30





А някакъв съвет как да предотвратим нощните събуждания, направих дремките общо 3:30 ч. за деня, но резултат от към нощните събуждания няма за съжаление… буди се 3/4 пъти за нощ..
Виж целия пост
# 1 641
Скрит текст:

Здравейте, имам син на 5++ месеца и от вече близо 2 седмици сънят му тотално се обърка. Преди спеше от 20:30 до 7:00 сутринта, но от скоро това се промени и започна доста често да се буди нощем. Съответно доприспивам когато се събуди, но има моменти в които просто не се получава и тогава го слагам на гърда, когато се наяде тогава вече заспива отново. А дневните му дремки са 4 на брой спи по 1 час / 1 час и 30 мин на дрямка, като последната му е в 18:00 и тя е 30/40 мин и след това заспива в 20:30. Моля за съвет защо се получават тези толкова чести будувания дали дремките са в повече и трябва да ги намалим ?

Здравейте,
Детето най-вероятно е преминало през регресията и затова се е появил проблема.
Със сигурност обаче сънят е изключително много - не бива да бъде повече от 3.30 за деня горен максимум, като е хубаво да следите за признаци за преход към 3 дремки, който следва да се случи до края на 5-ти месец

А дали бихте ме посъветвали как да преминем от 4 към 3 дремки ?

Здравейте,
Трябва да разтягате интервалите постепенно последователно на няколко дни с по 10тина минути, съответно ще имате и дни редуване с 4/3 Дремки до пълния преход.
Примерни интервали, които да гоните са 2:00/2:10/2:20/2:30

А някакъв съвет как да предотвратим нощните събуждания, направих дремките общо 3:30 ч. за деня, но резултат от към нощните събуждания няма за съжаление… буди се 3/4 пъти за нощ..

Здравейте,
Предполагам, че трябва да се работи по асоциациите, рутината и условията за сън. За жалост, няма как да дам конкретни съвети в рамките на този форум, тъй като това е многостъпков процес и изисква индивидуална работа.
Виж целия пост
# 1 642
Здравейте, от 1 месец почти не спим. На 1, 8г е малкия. Буди се много често вечер, повечето пъти заспива като го залюлея, но и няколко пъти става с рев и неиска да легне. Вечер спряхме кърменето, понякога давам бисквитка и вода. Режима е горе долу ставане в 7 , дрямка от 12и30 до 14, 14и30. Лягане към 20, 20и30 часа. В кошарата заспива с люлеене.
Виж целия пост
# 1 643
Здравейте, от 1 месец почти не спим. На 1, 8г е малкия. Буди се много често вечер, повечето пъти заспива като го залюлея, но и няколко пъти става с рев и неиска да легне. Вечер спряхме кърменето, понякога давам бисквитка и вода. Режима е горе долу ставане в 7 , дрямка от 12и30 до 14, 14и30. Лягане към 20, 20и30 часа. В кошарата заспива с люлеене.

Здравейте,
Люлеенето е силна асоциация и почти сигурно именно то е причината за пробужданията,тъй като детето не може само да слива циклите на съня.
Хубаво е да работите върху самостоятелното заспиване или поне върху заменянето на силната асоциация със слаба
Виж целия пост
# 1 644
Привет! Имам нужда от съвет.
Детето е на 1г9м и вечер заспива само в мое присъствие. На обяд успява да заспи с баба си или баща си, но вечер трябва да съм налична аз. Самото приспиване дори с мен отнема повече време, ще се опитам да регулирам ставането сутрин. Но ако трябва да заспи с някой, различен от мен е абсолютна истерия. Мисля, че само веднъж М успя да я приспи, защото имах служебен ангажимент и горкото дете е заспало от изтощение от толкова плач. Не искам да се случва, но понякога ще се налага да я приспива друг. Как да направя това по-плавно и поносимо за нея?
Спи на матрак на пода и възрастен лежи до нея. За сега няма да ходи на ясла, тъй че няма да има допълнителен стрес.
Виж целия пост
# 1 645
Привет! Имам нужда от съвет.
Детето е на 1г9м и вечер заспива само в мое присъствие. На обяд успява да заспи с баба си или баща си, но вечер трябва да съм налична аз. Самото приспиване дори с мен отнема повече време, ще се опитам да регулирам ставането сутрин. Но ако трябва да заспи с някой, различен от мен е абсолютна истерия. Мисля, че само веднъж М успя да я приспи, защото имах служебен ангажимент и горкото дете е заспало от изтощение от толкова плач. Не искам да се случва, но понякога ще се налага да я приспива друг. Как да направя това по-плавно и поносимо за нея?
Спи на матрак на пода и възрастен лежи до нея. За сега няма да ходи на ясла, тъй че няма да има допълнителен стрес.

Здравейте,
За съжаление няма как да съм полезна тук, тъй като проучването към самостоятелно заспиване е обект на индивидуална консултация, тъй като е необходим детайлен подход.
Виж целия пост
# 1 646
Здравейте! Бебе на 2++ колко дремки трябва да има?
Виж целия пост
# 1 647
Здравейте! Бебе на 2++ колко дремки трябва да има?

Здравейте,
Между 5 и 3, спрямо индивидуалните нужди.
Виж целия пост
# 1 648
Здравейте, от близо 2 месеца малкия на 1,9г мина на 1 дрямка и оттогава много се влоши нощния сън. Трябва постоянно да го люлеем. През деня става в 7 , но наобяд много варира с дрямката. Понякога заспива в 12и30 друг път почти в 14 часа. Спи между час и половина и 2 часа и половина. От там идва и объркването, кога да го сложа за нощен сън. Гледам да е будувал близо 6 часа. Исками се всяка вечер да ляга по едно и също време и да подобрим нощния сън. Моля за мнение!
Виж целия пост
# 1 649
Здравейте, от близо 2 месеца малкия на 1,9г мина на 1 дрямка и оттогава много се влоши нощния сън. Трябва постоянно да го люлеем. През деня става в 7 , но наобяд много варира с дрямката. Понякога заспива в 12и30 друг път почти в 14 часа. Спи между час и половина и 2 часа и половина. От там идва и объркването, кога да го сложа за нощен сън. Гледам да е будувал близо 6 часа. Исками се всяка вечер да ляга по едно и също време и да подобрим нощния сън. Моля за мнение!

Здравейте,
Детето е в етап на тестване на граници, така че и с оглед възрастта, работете върху самостоятелното заспиване.
На тази възраст следва да са с фиксиран график за сън, така че винаги будете сутрин и от следобед сън в един и същи час, следобед не по-късно от 15:15, за да няма разминаване вечер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия