Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 34 359
  • 290
# 30


Съншайн, тортата ти се е получила. Добре е, че имаме човек с опит в този вид торти. Спокойно можеш да споделиш поуките си от тази торта и сега, без някой изрично да е попитал, защото с времето човек забравя кой какво е искал да каже и така ще останат изгубени за нас:))

dimitrina73, основните неща ги споделих вече под една или друга форма. Другите важни неща за тази торта, (защото тя не е просто триетажна, а е с несиметрични етажи, при които се измества центъра на тежестта, поради което не става само с шишчета и подложки), са че най-долният етаж трябва да е с достатъчно голям диаметър (при мен 28) и най-висок от всички, а най-горният да е с възможно най-малък диаметър и възможно най-лек. Важно е през средата на цялата торта да се прекара подострено шишче - достатъчно дълго, за да служи за опора и ос на цялата торта (аз не намерих такова). Както стана ясно, друг много основен момент е пренасянето на тортата от точка А до точка Б (защото в масовия случай тортите, които правим и правите тук са за подарък, сватба, нечие кръщене, юбилей и т.н., т.е. предполага се, че след като се направят в къщи се транспортират до мястото на събитието) и то трябва да стане в разглобено състояние. В интерес на истината, според мен в моя случай би било достатъчно ако бях оставила несглобен дори само най-горния етаж...

raya_usa, спомням си прекрасно съвета ти и ти благодаря за него. ето защо блатовете ми бяха от кексово тесто и бяха добри - стегнати и "жилави", така да се каже  Simple Smile но както писах по-горе, исках тортата да е преди всичко вкусна и рискувах ... и да - сиропирах, макар и съвсем малко  Embarassed

Смятам за днес да изляза вече от форума, защото атаката на всички, които се хвърлиха в защита на петя, сякаш не е бременна (да е жива и здрава и лека бременност й желая от сърце), а тежко болна, и ме награчиха така, че дори ме качиха на метла, ми дойде малко вповече...
Виж целия пост
# 31
В събота моето голамо момченце-Ангел има имен ден и съм решила в петък да занеса някакъв кекс на детската градина,че тук само това позволават Confused,но както и да е.
Харесах си един кекс в една книга,но той е във формата на руло,но не е руло,просто явно трябва да се изпече в такава форма.И тук идват моите главоболия-имам само нормална тавичка за печене на блат(тези,които се отварят и затварят) и съвсем обикновенни продълговати и обли тави за печене.Някой да има някаква идея как да я измайсторя тази форма?

Благодаря предварително!

А можеш ли да занесеш, руло, навито с мармалад?
Виж целия пост
# 32
В събота моето голамо момченце-Ангел има имен ден и съм решила в петък да занеса някакъв кекс на детската градина,че тук само това позволават Confused,но както и да е.
Харесах си един кекс в една книга,но той е във формата на руло,но не е руло,просто явно трябва да се изпече в такава форма.И тук идват моите главоболия-имам само нормална тавичка за печене на блат(тези,които се отварят и затварят) и съвсем обикновенни продълговати и обли тави за печене.Някой да има някаква идея как да я измайсторя тази форма?

Благодаря предварително!

А можеш ли да занесеш, руло, навито с мармалад?
Да мога,но тази рецепта ми хареса повече
Виж целия пост
# 33
Харесах си един кекс в една книга,но той е във формата на руло,но не е руло,просто явно трябва да се изпече в такава форма.И тук идват моите главоболия-имам само нормална тавичка за печене на блат(тези,които се отварят и затварят) и съвсем обикновенни продълговати и обли тави за печене.Някой да има някаква идея как да я измайсторя тази форма?

Благодаря предварително!

Баба ми навремето слагаше по средата на кръгла тава, намзана и набрашнена чаша (ако не ме лъже паметта порцеланова, но не съм много сигурна за това) Пробвай така, сигурна съм, че ще стане Peace
Виж целия пост
# 34
Харесах си един кекс в една книга,но той е във формата на руло,но не е руло,просто явно трябва да се изпече в такава форма.И тук идват моите главоболия-имам само нормална тавичка за печене на блат(тези,които се отварят и затварят) и съвсем обикновенни продълговати и обли тави за печене.Някой да има някаква идея как да я измайсторя тази форма?

Благодаря предварително!

Баба ми навремето слагаше по средата на кръгла тава, намзана и набрашнена чаша (ако не ме лъже паметта порцеланова, но не съм много сигурна за това) Пробвай така, сигурна съм, че ще стане Peace
Но тогава,няма ли да стане като кекс с дупка newsm78
Виж целия пост
# 35
Но тогава,няма ли да стане като кекс с дупка newsm78

Значи аз не съм ти разбрала въпроса   Blush  Нали говориш за кексова форма? Аз имам две и двете имат дупка по средата... Ако имаш предвид продълговатата  форма, не знам как би могла да го направиш в нормална тава...  newsm78
Виж целия пост
# 36
момичета моля ви за малко помощ напълно се обърках дайте ми линк как да направя розички или някакви цветя другата седмица майка ми има юбилей и искам да я изненадам но това ще е едва вторият ми опит а аз не знам какво точно да направя а тук има толкова много теми линкове и др че не знам къде да търся
Виж целия пост
# 37
betina33, виж в библиотеката, а за рози може и тук

Зечова, ЧРД! Много усмивки и празнично настроение   Hug
Виж целия пост
# 38
Sunshine, БРАВО и от мен! Много хубава торта си направила! Аз засега съм правила само двуеташна(говоря като големина) и знам колко много усилия ми костваще и как ходех 4есто-4есто да я проверявам в хладилника!!! Трудът определено е много голям! Аз доста отдавна торта не съм правила, но Декември сигурно 6те се от4ета - но пък не ви изпускам от поглед, постоянно ви следя!

Зечова - 4РД - много здраве, 6тастие и оби4 ти желая!
Виж целия пост
# 39
sunshine-mooliqht,поздравления за тортата.Не се ядосвай момиче.Аз съм професионалист с такова образование,но искам да ти кажа,че от тези дами научих много,много неща.Трябва да понасяме критики иначе как ще се научим.Отсрани много по лесно се виждат грешките и за това аз винаги искам мнение на друг та дори и от дъщерите ми.Но  няма значение тортата ти е супер. newsm10Асега обещаната карамелена торта.Между другото идеята за пурите отстрани я взех от вас .
Виж целия пост
# 40
Зечова,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!Много здраве,щастие и късмет!

А тук какъв спор се е заформил...Нали всички влизаме и питаме ,за да се научим...Ако я нямаше темата и трябваше да събирам информация оттук-оттам...А тук всичко е систематизирано и подредено...Аз я открих през...юли и научих толкова много...а колко много не знам...
И в тоя ред на мисли, момичета,аз пък искам да ме критикувате много...да си знам аз грешките...въобще не се обиждам на критика.И колкото и да съм чела и гледала торти,не мога да си мисля,че знам повече от тези ,дето ги правят от 2,6 или 20 години...

Албена , страхотна ти е тортата...

Виж целия пост
# 41
АлбенаShocked . Много нежна и красива. Хем е семпла, хем тежкарска. Обувките си ги сложила в много готина закачлива "поза"
ЗЕЧОВА - Два пъти влизам да те поздравя и двата пъти...... както и да е... Бъди жива и здрава, много усмихната и още повече щастлива!!!
diangeli - ако правилно съм разбрала, ти искаш кекс във формата на легнал цилиндър, така ли? Ако нямаш такава форма за кекс - правоъгълна, хрумва ми, да импровизираш. Вземи домакинско алуминиево фолио и го нагъни на 2-3-4 пласта. От този по-дебел лист, би могла да си изобретиш съд с подходяща форма. Би могло, от вътре да се постеле един пласт хартия за печене, защото изобретената тавичка ще е доста набръчкана от оформянето. Дали го обясних правилно..... Rolling Eyes ... незнам  newsm78
Виж целия пост
# 42
Зечова,честит рожден ден!!!!Много щастие и любов ти желая

Албенка,
карамела ми е любим!!!Искам и аз такава тортааааааааа!!!!

sunshine,предният път ти беше виновна Ванчето,не била писала...,що пък била отворила друга тема...дрън,дрън....Сега ти е виновна Петя-що ти е дала съвет,или що ти е казала нещо......
Ето ти един съвет и от мен-или седни и изчети всички теми и спри да се цупиш на момичетата,или си задавай въпросите точно!!!!!

Момичетата тук незнаят,но заради нас с Ванчето и Силрай изтриха една тема в един друг форум,пълна с крадени неща и написаха на всичко авторите....така че мисля,че тук имаме право да се защитаваме!!!
И също така мисля,че когато си показвме нещата трябва да сме готови и да понесем и критика,а не да чакаме само аплодисменти!!!И съм сигурна,че никоя от нас не виси цял ден във форума и да чете дума по дума всичко!!!!
Виж целия пост
# 43
Зечова, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! С най-прекрасни пожелания!!!

Да ви питам, има ли такова нещо като ринг за печене с подвижни размери  newsm78 аз съм си въобразила, че има и даже, че някой тук ползваше, ама това, което намерих в магазина на Солинген /cake setting ring http://www.cheftools.com/images/02-0035-180.jpg/ е доста леко и изглежда не е за печене, а само за оформяне  Confused

По заформилия се спор - имам какво да кажа, но няма, защото форматът на тази тема - отворен, спокоен и добронамерен, до приятна степен (не)ангажиращ, много ми харесва и не искам да го променяме!!!

Виж целия пост
# 44
Rumya , излиза ми началната страница...не знам какво имаш предвид.
Аз имам такава ...

  ,

но не съм я ползвала още.Променя се размера и в двете посоки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия