Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 34 359
  • 290
# 45
Зечова, честит рожден ден Да си здрава и много, много щастлива bouquet
sunshine-moonlight  smile3501 за упоритостта да направиш точно такава торта, много добре се е получила  Peace
Албена супер е, а пуричките са много удобни за борд  Grinning
Rumya  лично аз за първи път чувам за такова нещо  newsm78
И в тоя ред на мисли, момичета,аз пък искам да ме критикувате много...да си знам аз грешките...въобще не се обиждам на критика.И колкото и да съм чела и гледала торти,не мога да си мисля,че знам повече от тези ,дето ги правят от 2,6 или 20 години...
  Peace Много ми харесва идеята на Тортеното предизвикателство, дават се мнения и т.н., защото е приятно да те хвалят, но пък от друг ъгъл се вижда различно. В смисъл аз си знам грешките, но пък може да има и други неща, които могат да се направят по-добре и някой да го е забелязал, да има по-лесен начин или друга технология ..... дано ме разбрахте  Crazy
Виж целия пост
# 46
Нека прекратим онзи спор, а? Да не стартираме 56 тема със глупави и безсмислени спорове.  smile3525
Руми - http://www.cheftools.com/images/02-0035-180.jpg това ли имаш впредвид. И на мен не ми се отваря твоя линк, но го измамих през ИЗОБРАЖЕНИЯ. Ако това е ринга..... идея си нямам как се борави с него....
Бадемчето пише заедно с мен: Подкрепям да пренесем конструктивната критика и тук. Прекалено големи крилца ни поникнаха в тази тема. Пак ще кажа че станахме като на ОСКАРИТЕ - похвали.... благодарности..... и всичко е на 6.... Ама, не винаги е.
Виж целия пост
# 47
Албенче невероятна торта   bouquet Останаха ми очите в пантофките.... Кажи ми моля те, ръбчетата на розите на ръка ли ги оцветява или това са маслени рози по онзи неусвоим за мене метод дето го гледам в youtube-а?

Краси от къде взе тази тавичка? И аз искааааааам такава  Laughing
Виж целия пост
# 48
Руми, виж в Профис. Имат такъв, но не знам дали може да се пече в него
Виж целия пост
# 49
blueeye® благодаря ти за инфото за колата.  bouquet

Зечова,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

sunshine-mooliqht браво за тортата.

Албена пантофките са страхотни, а и тортата въобще е супер.  bouquet

van444eto бързо се оправяй.

Аз вчера се борих с шоколадов фондан за първи път, ама нещо не се получи Sad Утре ще ви покажа, че сега имам гости.
Виж целия пост
# 50
Зечова, ЧъРъДъ  newsm51   ura  Gift да пуснш разрез на тортатаааааааааааааааааааа  Flutter Mr. Green

Rumya, има такива рингове, има  Peace мечтая си да си купя от много време, но все отлагам, щото нема паре  Confused виждала съм в каталога на http://www.profys.com/Content.aspx?p=4 но е хубаво на място да се отиде и пита  Peace
Виж целия пост
# 51
sunshine-moonlight, Албенка страхотни торти.
Виж целия пост
# 52
sunshine-moonlight , ето тук Гушанка е дала още един начин за постигане на този ефект на крива торта.

Аз се опитах да направя такава торта по начина към, който ти е дала линк vesi_127.Получи се горе-долу,но грешката ми беше,че разликата в диаметрите на отделните етажи беше малък и другата ми грешка  бе,че не посмях да скося етажите в долната им част.Блатовете бяха от торта "Татяна",защото нямат нужда от сиропиране,а крема мисля,че беше на Облачето (течна сметана , заквасена сметана , крема сирене , крема Оле на д-р Йоткер „Ванилия”,пудра захар).Тортата е много вкусна и колкото повече стои толкова по-хубава и сочна става, а в същото време си държи формата.Всеки етаж беше на отделна подложка.За подпори на етажите ползвах бамбукови шишчета и един по-дебел шиш,който минаваше в центъра през всички етажи и подложки и беше направен от стъблото на сух папур.Ако има нещо питай без да се притесняваш.  Simple Smile

Нат smile3525 .

sunshine-mooliqht,ще си позволя да се самоцитирам.Отговорила съм ти доколкото мога на въпросите или по-скоро съм споделила моя опит.Може би не си видяла поста ми,но това няма значение,защото ти си се справила страхотно и доста по-добре от мен  Peace .Не се сърди,а се радвай,че има към кой да се обърнеш за помощ.Тук всички момичета са прекрасни и споделят опит,тайни и секрети,които иначе ще се научават с години или пък никога няма да ги разберем.А когато критикуват винаги е за добро  Simple Smile .

Зечова, newsm59 .
Албенка , smile3501 .
Виж целия пост
# 53
Rumya, аз имам крьгьл ринг(като от снимката на Пепи), но на кутията му не пише до каква температура издьржа, което ме навява на мисьлта,че не става за печене, а само за тирамисута и торти без печене.

Зечова, весел празник и много щастие  bouquet

stasi76, защо не се получи.Разкажи какво стана.И аз сьм се навила да опитам, имам продукти....

Албена, тортите ти си изменят стила и не са само сметанови вече...."лошо форумско влияние" Mr. Green.Много е стилна!

sunshine_moonlight, много хубава цветова композиция.Смело решение си взела да я направиш.Поздравления!

Поздравявам всички трудили се над торта/ти и от последните страници  bouquet  bouquet  bouquet

Виж целия пост
# 54
violetblue , това е само рамка,няма дъно.От KEV е.Магазина е нещо подобно на ТСМ...
Пише,че е за печене на пайове,но мисля,че и за блатове ще стане,особено по-гъстите. http://kev.bg/#plovdiv    Тук са им адресите.
Виж целия пост
# 55
Зечова, Честит рожден ден!.
За теб  http://www.youtube.com/watch?v=KglYLooArFw   bouquet

Аз ли пак ослепях или Зечова не е показала торта?!?   Crazy

Албенче, страхотна!!!Айде да си споделиш карамелената заливка, щото много е готина на вид!Абе професионализъм   bouquet За патъчките-нямам думи, пък за розите.....  ooooh!  Искам и на мен такава торта да направиш.Ще взема да се метна на самолета и да ти дойда на гости...  Whistling Нямаш ли нещо скоро да правиш пак с шприц-направо ми разменяш погледа с тоя шприц!

Румя, аз имам такива рингове и кръгъл и правоъгълен-найстина е много неудобен за печене, защото тестото се захваща за тези чопчета, които свързват дългите страни(малее, ама и аз как го обясних  ooooh!  ), трябва да слагаш хартия и по страните, не само отдолу.Друг недостатък им е, че не се фиксират равномерно, в смисъл, местят се на всички страни, докато нагласиш едната страна(на правоъгълната) и тя се размести другата.Но пък иначе са незаменими за оформяне на конструкцията!!!Струва си човек да ги притежава.  Wink

sunshine-moonlight , мислех да коментирам тортата ти, но след като изчетох до сега написаното, ще ти дам един простичък съвет, пък ти ако искаш го спази-Когато правиш следващите си торти-не ги поствай тук!Покажи ги на приятелите си, които ще ти ги хвалят и така няма да се засягаш.Ако не можеш да понесеш една конструктивна критика, просто не мога да разбера какво правиш тук?
Сега, ако искаш се обиждай, ама честно много ме издразни с изказванията си!
Или ще стане така, както правят рускините в един форум-всички рецзепти и трикове на ЛС, и трудно се докопваш до такава информация, защото са си като затворено общество!Хвалби и критики само на ЛС, пък в темата само тортите...Айде, че изпростях  Outta Joint

Така, сега аз да ви се оплача-опитах да направя торта с три крема, обаче от мързел ли от що ли, не се навих да бъркам блатове, ами правих от смлени бисквити....и слушайте сега каква глупост свърших-та значи:
Смлях бисквитите, направих ги с прясно мляко малко и масло, като за чийзкейк, постлах си ги като коричка отдолу на формата и насипах с лъжица от трите вида крем-карамелен, Рафаело и шоколадов.След това само заравних и насипах сухи  смлени бисквити  Rolling Eyes Не знам от глупост ли от недоспиване ли, ама хич не ми дойде в акъла да ги направя мокри.Та нищо, сипах пак отгоре кремовете-един вид да се получи мраморен ефект с кремовете.Отгоре си ги насипах пак мокрите бисквити.Загладих с крем и от тук като се почна-правих си карамелена заливка, ама понеже нямах сметана сложих прясно мляко и като се разводни тая заливка...  Outta Joint Малее нямам думи, като се разтече тая торта...Та извода е не слагайте сухи бисквити никъде, когато правите като блат!!!Ще снимам, ама утре, че то не е много за показване, де....Обаче пък е такава вкуснотияяяяя, пробвайте, става невероятно, ама много сладкооо...

Айде, че много писах днес, аз си изписах постовете за дни напред!!!   bouquet
Виж целия пост
# 56
 hahaha, silrai а какви бисквити ползва от обикновените ли, защото те не са много сладникави?Ще взема да пробвам щом няма печене..., ама аз ще си го направя какаов "блата" Mr. Green
Виж целия пост
# 57
и на мен да ми остане време след едноседмично отсъствие.
Ванче поздрави за тортата    bouquet
Имам питане - ако сложа капка глюкоза върху роза от кувертюр дали няма да се разтопи нещо?  /да открадна идеята от тортата за принцесата жаба с лилията и капка от глюкоза/..дали ще стане на кувертюр?

Румя - има такива тавички при нас във Виена, струват 19,90 евро, с дъно оформено на кръгове с различен диаметър и става от 18-36 см., направени са от черен метал, не като тези от снимките на другите. В събота като ходя по големите центрове ще ви снимам да видите.
Виж целия пост
# 58
sillsav , обикновенни бях, душицо, ама тук в испанско всичко е много сладко, та...А и кремовете ги бях направила с минимално захар  newsm78 Нищо де ще се изяде, важното е, че пробвах и стана перфектно с мраморната шарка на крема.Обаче следващият път ще си знам-блатчето-нормално и никакви бисквити  Naughty

kaninova , завидях ти за големият размер на този ринг.Че имаш от къде да си го купиш де.Ей, на сега на мен ми трябва за след 1 седмица 35 см ринг, ама няяяямаааа  Cry
Виж целия пост
# 59
Браво Силрай! Стахотна приказка за лека нощ ни извъртя. Посмях се от сърце. Кръсти я : ПРИКАЗКА ЗА КРЕМОТОРТАТА..... Joy Joy Joy
kaninova - идея си нямам. Но мога да ти предложа нещо друго ако имаш време и желание да се пробваш. разтвори си желатин по правилата. Тоест в малко водичка... да набъбне... долей още малко водичка..... и после си постели едно найлонче върху една дъска за хляб и си накапи каквито капчици роди фантазията. Пъхни цялата дъска в хладилника за 1 час и после с много остро ножче си ги гребваш и пренасяш върху растенията...... Този ефект май може да се постигне и с харситура. Имам си кило и половина и вече се чудя какво да я правя. Само мисля и нищо не измислям..... ще си стои така в хладилника докато не я излапаме с пържени филийки. Много добре върви..... Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия