Ястия, приготвени в плик /рецепти, тънкости и снимки, разбира се/

  • 158 799
  • 318
# 75
А сега миришеше на този загрят плик и на нищо апетитно.... newsm78 newsm78 newsm78

TheNMaster, това ми се е случвало само, когато плика опре на стените на фурната. За това внимавам как го слагам.
Виж целия пост
# 76
Давам отговор на Мамето и на Вихронрав

Спазвах упътването,което пишеше....Да се загрее фурната на 200 градуса и тогава да се сложи тавата....
Не се е опирал плика в стените на фурната или в реотаните....Сигурно температурата е била силна,защото аз не готвя на 200 градуса....
 Ще пробвам пак и ще докладвам  Mr. Green


Маме,нямам МВ....
Виж целия пост
# 77

8 март не е далечна дата......Ако е далечна - католически Валентин е по-близо...Ако и тя е далеко - Днес е Бабинден! Честито!

Фурната ти е била силна. Не бих спазила това упътване.....Когато реша да правя нещо, ако не е указано друго, когато тръгна да го слагам в тавичката, тогава включвам фурната. Напр. при мусаката. Докато оправя картофите и каймата, докато овкуся и сложа водата - колкото се е загряла - толкова. Почти нищо не слагам в гореща фурна. В твоя случай - докато оправиш пилето, подправките, фурната ще е загряла на 150гр. и слагаш плика в тавата и заедно във фурната. И тогава - както си знаеш фурната, така готвиш. Пробвай! На мен лично картофите приготвени в плик и с пиле заедно, имат супер вкус. Друг е въпроса,че големият син не ги харесва. Но аз напр. правя разрези на бутчетата(пилето) и в тях слагам по скилидка чесън....Аромата е един път......
Виж целия пост
# 78

8 март не е далечна дата......Ако е далечна - каторлически Ваелнтин е по-близо...Ако и тя е далеко - Днес е Бабинден! Честито!

Фурната ти е била силна. Не бих спазила това упътване.....Когато реша да правя нещо, ако не е указано друго, когато тръгна да го слагам в тавичката, тогава включвам фурната. Напр. при мусаката. Докато оправя картофите и каймата, докато овкуся и сложа водата - колкото се е загряла - толкова. Почти нищо не слагам в гореща фурна. В твоя случай - докато оправиш пилето, подправките, фурната ще е загряла на 150гр. и слагаш плика в тавата и заедно във фурната. И тогава - както си знаеш фурната, така готвиш. Пробвай! На мен лично картофите приготвени в плик и с пиле заедно, имат супер вкус. Друг е въпроса,че големият син не ги харесва. Но аз напр. правя разрези на бутчетата(пилето) и в тях слагам по скилидка чесън....Аромата е един път......
Joy Joy Joy Joy Joy Joyхе-хе-хееееее,развесели ме за целия ден!  Hug Hug Hug

А за пасажа,който съм оцветила в червено....Ммммм,идвам ти на гости,ом казваш,че е много вкусно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ще пробвам аз твоята препоръка  Peace
Виж целия пост
# 79
Здравейте,кулинарки.Виждам,че търсите рецептата за дробчета в плик,и май никой друг освен мен не е споменавал,че приготвя дробчетата така,тъй че споделям рецептата.500гр.дробчета се разбъркват със подправки според вкуса,слагат се и 2-3 с.л.брашно,1голяма глава лук на полумесеци,сол,малко олио,50-60мл.вино,когато имам слагам и някоя печурка по на едро нарязана ,обърквам всичко и право в плика.Завързвам го ,слагам в тавата и пека 30-35мин.,на температура указана на плика.Стават много сочни,имат малко сосче,не пръскат и не омирисват кухнята както когато ги пържа.Внеделя  бяхме на гости и домакинята си беше купила дробчета,специално да и ги сготвя аз,по този начин и всички много ги харесаха.Ами това е,ако има още нещо питайте.
Виж целия пост
# 80
elenaa2 ,а плика дупчиш ли го?
Виж целия пост
# 81
elenaa2  bouquet
Виж целия пост
# 82
elenaa2,и от мен  bouquet
а на колко гладуса ги печеш newsm78
Виж целия пост
# 83
Да дупча плика на няколко места.А относно градусите слагам на 200,а накрая може и за малко на горен реотан.Да кажа само ,че моята печка е Дипломат,без вентилатор.
Виж целия пост
# 84
Благодаря за отговора.Ще пробвам!   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 85
Досега не бях готвила в плик, но ми стана интересно и мисля да опитам. Харесах си рецептата на Мама Цоцоланка с чесъна Hug
Виж целия пост
# 86
Само да ви кажа, че това с чесъна се нарича шпиковане.  Peace
Шпиковането може да се използва и при печене на сухи меса, като се шпикова сланина.  Hug
Виж целия пост
# 87
Запис  Mr. Green
Никога досега не съм готвила в плик, а вкъщи имам такива за готвене, които си седят самотни в шкафа Crazy

Виж целия пост
# 88
Такаааа.....

Снощи се прибрах доста късно от работа и главата ми роди следното нещо,което иначе правя в тавичка...

Обелени и нарязани на шайби картофи,повечко сирене,1 голяма нарязана връзка копър,няколко парчена масло.Всичко това бухнах набързо в плика,завързах го и го поразклатих,за да се смесят картофите,сиренето и копъра,прибавих 1 к.ч. водичка.Сложих го в тавата.Боцнах го с игла на 3 места отгоре.
Сложих плика с тавата в загрята на 100 градуса фурна и пекох на около150-170 градуса.

Е,момичета...Получи се страхотна лека вкусотия.Сиренцето се беше задушило и овкусило картофките,а от копъра..Ммммм....Много вкусно стана!!!

В тавичка не става така.
А,да...и плика не изгоря и в цялата кухня миришеше много апетитно докато ставаше магийката с картофките  Crazy Crazy Crazy Crazy

ИЗВОД: ....Ще готвя по-често в пликовече за печене вече и ще импровизирам много! bowuu
Виж целия пост
# 89
Браво , Мастерче, видя ли, че не е трудно Hug. Страхотна идея от теб, ще я направя на домочадието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия