РЕЦЕПТИ - Стъпка по стъпка

  • 34 025
  • 86
Здравейте момичета  Hug Има много мами, които ми задават въпроса как точно  и етапите на приготвяне. На мен също ми се е случвало, имам рецептата правя го, но не се получава като на снимката. Затова предлагам в тази темичка да го направим за улеснение на всички. Рецептата и приготвяне на продуктите на ястието - стъпка по стъпка.
Ето и въпросните   БЕКОНОВИ СПИРАЛКИ :

Продукти:
тесто - може и готово 800-900 грама
Бекон - 7 парчета
кашкавал - 7 пръчици

Моето тесто:
500 гр брашно
250 гр мляко
20 гр. жива мая /половин кубче/
сол и захар по една ч.л.
масло или маргарин - 80 гр.
едно яйце/ белтъка в тестото, жълтъка за намазване/  Blush аз го забравих
тестото престоява 15 мин и оформяме.


Бекона нарязан и кашкавалчето на пръчици
     


Разделяме тестото на седем топчета

Разточваме тестото на дълго листче, правим леки разрези с нож отгоре, поставяме отгоре бекона и слагаме кашквала

Завиваме на рулце и подпъхваме отдолу за да не се отвори при втасване

Нареждаме едно до друго в тавичката,втасват около 20 минути, печем при 180 градуса, докато по клечката не остава тесто.

Воала, Hug готовите спиралки

Виж целия пост
# 1
Супер Пепика Hands Clap Темата ми допада много Flutter
По късно ще си купя готово тесто,че не мога да меся и нужните продукти,и ще ги направя. 
Въпросче:ако намажа малко лютеничка на тестото преди да го завия,дали ще стане? Blush  newsm51

Сега се сетих и още едно въпросче Mr. Green - колко тънко да разточим тестото? newsm78
Виж целия пост
# 2
•◊ Ясмина ◊• ще стане пица  Mr. Green

Пепика идеята ти е страхотна  Laughing може ли да се пускат request-и  Mr. Green (че искам да видя на Лабрекс дантелените палачинки  Whistling )
Виж целия пост
# 3
Разбира се, че може отворена съм за нови идеи Суха Мащерка /Айля Wink/.
Ясминче, пробвай и после ще ни споделиш. Да не стане пък много тикляво, все пак се навива на спиралка  Thinking. Хайде момичета, чакам ви  Hug
Виж целия пост
# 4
Пепика сигурно не си прочела другия ми въпрос,за това ще питам пак:колко тънко да разточим тестото? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Разбира се, че може отворена съм за нови идеи Суха Мащерка /Айля Wink/.
Ясминче, пробвай и после ще ни споделиш. Да не стане пък много тикляво, все пак се навива на спиралка  Thinking. Хайде момичета, чакам ви  Hug
Виж целия пост
# 6
Ами разточи го половин сантиметър, достатъчно тънко за да може да се изпече. Чао мамчета отивам на море   grinning039
Виж целия пост
# 7
Мерси Пепика и приятно изкарване на моренцето newsm08
Виж целия пост
# 8
Ей,най-после тема за недотам добри кулинарки Mr. Green
Ама тези беконови спиралки така показани стъпка по стъпка изглеждат много леснички,задължително ще ги пробвам.
Приятно изкарване на морето  Nature Sunny
Виж целия пост
# 9
А не се ли мажат с жълтък преди да се сложат във фурната ......на снимката ми прилича , че са намазани ....май ... newsm78
Виж целия пост
# 10
А не се ли мажат с жълтък преди да се сложат във фурната ......на снимката ми прилича , че са намазани ....май ... newsm78
Писала е че се мажат,но е забравила да ги намаже Laughing

....едно яйце/ белтъка в тестото, жълтъка за намазване/   аз го забравих....
Виж целия пост
# 11
Приготвям багажа и хвърлям по едно око във форума  Wink, кво ще правя без вас  Sad определено ще ми липсвате всичките.
 В тестото  слагам белтъка, а жълтъка го оставям за намазване с малко олио, но от тези  "фотосесии" го забравих. Благодаря за пожеланията, целувки  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Идеята на темата много ми допада и е голямо улеснение,когато има снимков материал стъпка по стъпка.Така  няма риск нещо да се обърка,когато правиш дадена рецепта за първи път/като при мен вчера със сливовия сладкиш на Лабрекс Embarassed/.Особено за по-връткави рецепти с месене,точене,втасване и т.н.Дано има повече мераклийки да правят снимчици Grinning.
Виж целия пост
# 13
Аз да се запиша при вас да ви следя,имам само 1 рецепта със не точно стъпк апо стъпка,но едно улеснение само,ако проявявате интерес ще я покажа,макар,че я има в моите любими,тя е за десерт,ягодови банички,но пък нали сме за да си помагаме,може някой да не знае как се завиват точно и затова е добре да има някоя и друга снимка.Идеята е чудесна.За темата
  bouquet
Виж целия пост
# 14
Записвам се да следя , че съм с две леви ръце.
Темата е много хубава. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия