Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 117 289
  • 753
# 180
Да си призная, че той апетит особено силен няма, но от месец юли насам сякаш съвсем изчезна! Един придирчив стана, все с молби се храним! Ако го ставя може и с дни да не яде! Явно това е от сливицата! Сега в сряда като го водя на преглед ще поговоря с лекаря по въпроса! А има ли някакви предпочитани сезони за остраняване на третата сливица? Примерно пролет, есен? Защото повечето ми познати казват, че пролетта е подходящ сезон!

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 181
Да си призная, че той апетит особено силен няма, но от месец юли насам сякаш съвсем изчезна! Един придирчив стана, все с молби се храним! Ако го ставя може и с дни да не яде! Явно това е от сливицата! Сега в сряда като го водя на преглед ще поговоря с лекаря по въпроса! А има ли някакви предпочитани сезони за остраняване на третата сливица? Примерно пролет, есен? Защото повечето ми познати казват, че пролетта е подходящ сезон!

Благодаря предварително!

И аз съм чувала това за сезоните, но не от лекар. В нашият случай пролетно време не е беше подходящо, тъй като детето е алергично, а тогава е пиковият момент на полените.
Виж целия пост
# 182
Бях на 25 години, когато се наложи да ми оперират сливиците. Лекарите държаха операцията да е пролет или есен - не помня точно как го обясняваха, но мисля, че беше свързано с това, че постоперативния период протича по-леко. Предполагам, че и за децата препоръките са им същите.
Виж целия пост
# 183
За съжаление и ние сме в отбора на увеличената 3та сливица Sad Ходим при Френгов и най-вероятно ще ни даде дата за операция. Искам да питам оперираните от него   с каква точно упойка се прави операцията - стандартна пълна упойка, райски газ или някаква друга разновидност?
Виж целия пост
# 184
За съжаление и ние сме в отбора на увеличената 3та сливица Sad Ходим при Френгов и най-вероятно ще ни даде дата за операция. Искам да питам оперираните от него   с каква точно упойка се прави операцията - стандартна пълна упойка, райски газ или някаква друга разновидност?



За децата винаги слагат пълна упойка.
При нас първо ни дадоха едно сиропче от което на децата им се доспива и чак след това в операционната им слагат пълната упойка.
Виж целия пост
# 185
Мирелка, и аз знам, че упойката е пълна, но ме интересува дали е психологически щадяща за децата. Райски газ и тези сиропчета ми звучат съвсем хуманно. Но чувам разкази за ИСУЛ как слагат абокати на децата и седят така часове, докато ги откарат сами без майките им в операционната и там им слагат през абоката венозно упойката. Хич не ми се иска такъв вариант  Confused
Виж целия пост
# 186
Преди две седмици синът ми беше опериран в ИСУЛ. Анестезиологичната сестра ми каза, че като премедикация слагат Атропин, а самата упойка е Тиопентал /най - вероятно венозно/. Детето е на 5г. и не помни кога и как са му сложили абоката. Разказа, че двама лекари се карали кой да го качи на масата и единият казал лоша дума на другия  Laughing, после му сложили маска на лицето и лекарите му се сторили като нарисувани. След това не помни. Изнервящото беше, че го оперираха към 11 часа и непрекъснато мрънкаше, че е жаден и гладен. Иначе в операционната стоя не повече от 15 минути, а после сестрата го изнесе на ръце и ми го даде. Около половин час след това виеше и трепереше като наркоман и изобщо не беше на себе си. След това се посъвзе и каза, че много го боли гърлото. Беше наистина трудно да му давам вода, както се изисква след анестезията, но се справихме. В 15.30 часа, лекарят го прегледа и каза да си ходим.
Виж целия пост
# 187
Мирелка, и аз знам, че упойката е пълна, но ме интересува дали е психологически щадяща за децата. Райски газ и тези сиропчета ми звучат съвсем хуманно. Но чувам разкази за ИСУЛ как слагат абокати на децата и седят така часове, докато ги откарат сами без майките им в операционната и там им слагат през абоката венозно упойката. Хич не ми се иска такъв вариант  Confused


corset вече е отговорила и то със скорошна информация от София;но и при нас беше така.
Не се притеснявай докторите правят всичко възможно детето да не се травмира.Аз бях с дъщеря ми до последно пред операционната дори ми казаха че мога да изчакам и  само едно стъкло ни делеше и чувах всичко.Дъщеря ми нищо не помни ;последното което помни е че е пила сокче и че сме стояли гушнати на едно столче и доктора и е говорил.Само я чух че пита каква е тази маска явно за райския газ .
Виж целия пост
# 188
веничка и аз да те успокоя. В Транспортна болница са оперирани и двете ми деца. Омайват ги първо с някакво сиропче, и едва тогава ги качват в операционната където слагат абокат и упойка. Децата не помнят.
Виж целия пост
# 189
Благодаря ви, момичета, за информацията!   bouquet Наистина звучи успокоително, че така щадят децата! Явно трябва и майкте да ги черпят от тези сиропчета, защото ние май сме по-плашливи  Embarassed  А да ви питам, някой имал ли е успех в лечението на 3та сливица с нагревки с инфрачервена лампа? Имам една от свекърва ми и сега се печем с нея 2 пъти по 15 мин. на ден и се чудя да се надявам ли на някакъв ефект...
Виж целия пост
# 190
Здрасти, Вени! Ние имаме отскоро кварцова и инфрачервена лампа в едно. Ползвам я вече 10 дни и съм много доволна. Откакто я включихме в лечението на малката, нещата доста се подобриха. Преди това без нея точеше толкова много сополи, че едвам смогвах да купувам стеримари и т.н, кашляше, всички "екстри". Препоръча ми е д-р Кънчева от ИСУЛ. Ходих при нея за второ мнение и тя ми каза да си взема за вкъщи и да направя 14 дни терапия на малката. Диагнозата ни е трета сливица 2 степен, хронично възпалена, алергичен ринит, прерастнал в синузит, плюс златинст стафилокок в гърлото и носоглътката, секрети отзад и т.н. Да не говорим, че от това стигнахме до ужасни пристъпи.
Лампата обаче е българска и е комбинирана - кварц и инфрачервено лъчение. Мисля, че има много добър ефект. Освен това може да се ползва за обеззаразяване на въздуха в помещението  - действа бактерицидно. Въобще не се отказвай, а бъди настоятелна и ефещт ще има.
Виж целия пост
# 191
Откъде купи това чудо? Като лампата на Цептер ли е?
Виж целия пост
# 192
Дани, и нашата 3та сливица е възпалена 2ра степен, но детето се мъчи страшно. Не сме правили отити засега като някои други, но дишането е ад. Непрекъснато с отворена уста и подсмърчане, а през нощта е направо борба да си поеме въздух  Cry Вече си мисля, че няма да се оправи без операция, но засега я пека с лампата, днес е 5ти ден. Но според мен от нея сополите се втечняват и почват да текат даже още повече и сега се чудя това добър ефект ли е лош... При вас как действайше? Нашата лампа също е българска, но е само инфрачервена, ето такава: http://www.medeos.com/?81&0304&97242

Ти като я ползваш вашата, тя комбинирано ли работи или редуваш кварцова светлина с инфрачервена?
Виж целия пост
# 193
По - назад съм писала как 3 години мъчихме детето и себе си, защото сливицата не била още за вадене. Най - накрая намерихме наш човек, който направи операцията. Сега съжалявам, че не натисках да оперираме по - рано.

Положителен ефект винаги оказваше морето. След двуседмичен престой на море и еднократен прием на хомеопатичното лекарство Тuberculinum 1М, носът се отпушваше и постепенно дишането се нормализараше, но честите боледувания си оставаха. Миналата зима положението беше толкова лошо, че ходихме феврурари на море в чужбина. Направо златна ни излезе сливицата. Поне имаше ефект - там още на 5 ден започна да диша по - добре.

Втечняването на секретите при нас беше положителен симптом, защото носът ставаше проходим и дишането възможно.
Виж целия пост
# 194
Корсет, благодаря ти за информацията! Със сигурност не бих чакала години Simple Smile Още на 4.01 сме на преглед и ще говорим за дата за операцията, защото не издържам да гледам как се мъчи душичката Sad Просто до тогава ми се иска да я пооблекча ако подейства тази лампа. Вие къде правихте операцията?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия