Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво трябва да направя и как трябва да реагирам, когато утре се срещнем в парка?
Как се справят хората в такива ситуации?
Как разбрахте, че е случайно и какво означава „продължи да си играе“?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво трябва да направя и как трябва да реагирам, когато утре се срещнем в парка?
-
Как се справят хората в такива ситуации?
-
Как разбрахте, че е случайно и какво означава „продължи да си играе“?
-
Какво да правя, ако детето ми се опита да удари друго дете?
-
Какво предизвика загрижеността на автора?
Моето беше удрящо, вярно малко беше, но беснееше миналото лято. И си права, едно дете на две дори и да си извлече поука за причинноследствената връзка няма да може да приложи изводите в практиката или поне не веднага. Затова са родителите. Повтаряш, напояваш, отстраняваш от мястото и даваш да разбере, че няма да му позволиш да наранява другите, нито ще позволиш другите да го нараняват, в това число и ти. Децата се смущават от нелогични правила и впоследствие ги изпълняват нелогично. Не е разрешено да се удря и толкова. Крейзито е много впечатлена от травмата от родителския шамар и я иронизира, но моята по- сериозна причина да не удрям детето е, че не ми се ще да си въобразява, че в каквато и да е ситуация физическата саморазправа е приемлива. Иначе след време ще има повод да ми сервира оправдания като "Ама той започна пръв", "Тя трябва да научи, че не бива да ме удря" и прочее.