Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Можете ли да предоставите координатите на някои често споменавани УНГ лекари и клиники?
Какви са симптомите на увеличена трета сливица?
Как се поставят вентилационните тръбички и за какво служат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Можете ли да предоставите координатите на някои често споменавани УНГ лекари и клиники?
Някои често споменавани УНГ лекари и клиники включват Транспортна болница - УНГ Клиника, д-р Френгов, д-р Лолов, д-р Петров (МВР б-ца), д-р Огнян Попов (Военна болница), д-р Иванка Кънчева (ИСУЛ), д-р Николай Улевиннов (Александровска болница) и МБАЛ „Царица Йоанна“ – ИСУЛ. Можете да се свържете с тях на следните телефонни номера: 932 39 36, 932 37 65 (код за София -02) за Транспортна болница - УНГ Клиника, 0888 370 960 за д-р Френгов, 0888 514 977 за доц. Лолов, 0887 374129 за д-р Петров (МВР б-ца), 0888 - 843195 за д-р Огнян Попов, 09432529 и 0887350391 за д-р Иванка Кънчева, 09230 / в.429 и 0888/208-343 за д-р Николай Улевиннов, и 02 / 9432170 за МБАЛ „Царица Йоанна“ – ИСУЛ.
-
Какви са симптомите на увеличена трета сливица?
Симптомите на увеличена трета сливица включват дишане през устата, хъркане по време на сън, нощно изпотяване и неспокоен сън, чести инфекции на горните дихателни пътища, изкривяване на небцето и захапката, хрема и/или синузит , отити, проблеми със слуха и наличие на бактериален растеж в гърлото или носа.
-
Как се поставят вентилационните тръбички и за какво служат?
Вентилационните тръбички се поставят чрез малък разрез на тъпанчето след изсмукване на наличната течност. Те служат за поддържане на отвора в тъпанчето по-дълго време, изравняване на налягането зад тъпанчето с атмосферното, намаляване или преустановяване на епизодите на среден отит и улесняване на диагностицирането и лечението на нови епизоди от среден отит.
-
Как се отстраняват вентилационните тръбички и колко дълго остават?
-
Какво е серозен отит и как се лекува?
С дъщеря ми ни приеха сутринта в 8 часа. Операцията, която е с пълна упойка, започна в 9 ч и към 9,15 излезе една сестра, за да ме успокои, че всичко е минало чудесно и че детето е изведено от упойка. (Всички видяха, че съм пред припадък от страх.) След 5 минути изнесоха детето и веднага ни вкараха в болничната стая. Нормално е детето да повърне, може да има и кръв, но това не бива да те стряска. Обикновено малки деца като твоето заспиват и по-добре, защото си почиват по този начин. Дъщеря ми спа първо около 3 часа, а после още час и половина. Мисля, че към 2 следобяд й дадохме сокче и мек банан. В 16,00 ч докторът я прегледа и ни каза, че можем да се прибираме вкъщи. В 17,00 ч. мъжът ми направи палачинки и малката излапа 4 броя. После игра, дивя, скача все едно нищо не е било!
Моят син в момента е с течност в ушите и затова мисля да ги давам сега, че ми се иска да избегнем макаричките (третата сливица е извадена). А за капак в момента май и с варицела се обзаведе (