Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 585
http://madeitinhome.com/index.php/bg/culinarie/recipes/item/forg … tten-cookies.html

Ето ги Забравените Simple Smile И аз ги почвам след мъничко Simple Smile
Виж целия пост
# 586


Много благодаря!
Виж целия пост
# 587
Здравейте на всички вчера си омесих тестото за линцерите/по рецепта на Наталина/ оставих го една нощ и днес като взех да го разточвам за да ги изрязвам много се разцепваше като го точех,нормално ли е илил нещо съм объркала?
Виж целия пост
# 588
Здравейте на всички вчера си омесих тестото за линцерите/по рецепта на Наталина/ оставих го една нощ и днес като взех да го разточвам за да ги изрязвам много се разцепваше като го точех,нормално ли е илил нещо съм объркала?
Остави малко на стайна температура да се отпусне тестото. Нормално е да се цепи нали е с масло. Всяко маслено тесто като престои повече в хладилника и става на буца.
Виж целия пост
# 589
Здравейте на всички вчера си омесих тестото за линцерите/по рецепта на Наталина/ оставих го една нощ и днес като взех да го разточвам за да ги изрязвам много се разцепваше като го точех,нормално ли е илил нещо съм объркала?
Остави малко на стайна температура да се отпусне тестото. Нормално е да се цепи нали е с масло. Всяко маслено тесто като престои повече в хладилника и става на буца.

оставих го да омекна но незнаех че е така мислих че аз съм го объркала нещо
Виж целия пост
# 590
Здравейте на всички вчера си омесих тестото за линцерите/по рецепта на Наталина/ оставих го една нощ и днес като взех да го разточвам за да ги изрязвам много се разцепваше като го точех,нормално ли е илил нещо съм объркала?
Остави малко на стайна температура да се отпусне тестото. Нормално е да се цепи нали е с масло. Всяко маслено тесто като престои повече в хладилника и става на буца.

оставих го да омекна но незнаех че е така мислих че аз съм го объркала нещо
Не, нищо не си объркала. Всяко маслено тесто е така. В рецептата на Наталина пише 2 часа. Аз го направих така и си се разточваше добре, но не е фатлано и да престои. Просто трябва на другия ден да се изчака да се отпусне тестото. Peace
Виж целия пост
# 591
О, тия малките сладури!!! И как да не му даде човек на това ангелче!!!
Благодаря момичета за добрите ви думи!

Да ви покажа  днешните Коледни бисквитени картички- Коледен календар - Ден 11-ти

Виж целия пост
# 592
Днес май е вечерта на забравените сладки  Simple Smile и аз сложих туку що едни във фурната да постоят до утре сутринта  Simple Smile

BiankaD, страхотни рисунки показваш, благородно ти завиждам за търпението. Поздравления за красотите!
Виж целия пост
# 593
Днес май е вечерта на забравените сладки  Simple Smile и аз сложих туку що едни във фурната да постоят до утре сутринта  Simple Smile

BiankaD, страхотни рисунки показваш, благородно ти завиждам за търпението. Поздравления за красотите!

Благодаря ти!
Докато рисувам , да взема да метна едни забравени сладки ли... Rolling Eyes Но после се чудя къде да ги сложа, че да си останат забравени... ooooh!
Виж целия пост
# 594
Да се отчета и похваля, че днес направих Меломакарона ( гръцки коледни сладки) на Йоана. Божествени са!!! Бяха дегустирани само две обаче, защото другите се прибират грижливо за Коледа. То не остана време! Вече обаче съм доста напреднала със списъка ми - освен меломакарона, направих 2 дози АКК,  меденките на Джемма и меденките на Джули и отдавна са прибрани по кутиите. Тези дни мисля да направя линцери и нещо с белтъците ( ореховки или забравени сладки) и приключвам. Другата седмица започвам да украсявам меденките. Аз като ви казвам, че не остана време до Коледа  ooooh! Laughing Laughing

А кога трябва да сложа парченце ябълка в кутиите със сладките? Преди или след украсата? И колко дни преди консумация горе-долу? Аз мисля, че 3-4 дни преди Коледа е ок, но кажете вие   bouquet
Виж целия пост
# 595
Тази вечер украсявах и аз (малко меденки).. Но не съм очарована от резултатите по няколко причини: най-напред, за пръв път 'декорирам' сладки. Обещавам си за догодина да се науча да работя с глазури и пошове, и да направя красиви сладки Embarassed Laughing Сега една по-съществена причина. Едва открих бои в Пикадили -- на Долче Прима, уж сладкарски били, нямаше всички цветове... Но някакси... самите цветове са точно като боя за яйца и о! каква изненада!! пише, че стават и за яйца. Супер, поне си набавих бои за Великден. Simple Smile Та цветовете са наситени, но просто... не ми харесаха. Не знам ползвали ли сте ги и какви са ви впечатленията.

Вече боички само на Уилтън!!! Имам само една такава, но е уникална Heart Eyes мисля скоро да се снабдя поне с основните цветове. И вече само готов фондан за мен!!.. Много се измъчих с домашната направа. Разбира се, може и да не съм открила най-подходящата рецепта, но тази ми пое тооооолкова много пудра захар... сместа беше толкова лепкава и пипкава... очевидно не-бяла на цвят!!.. и т.н. А с малкия ми опит с купен фондан... ех, работих с такава лекота.

И о!! бях си харесала 2 килограма и половина фондан в "Сладката къща" или нещо такова, тъкмо мислех да ви питам за впечатления (някакъв турски е) и той взел, че се изчерпал, тотално, никъде няма наличност.

Край. Оплаках се. Утре все пак ще ви покажа няколко новобрански меденки, и се надявам да имам сили да довърша останалите. Ама ми е трудно без инструменти и подходящи материали. :/
Виж целия пост
# 596
Ето първата ми партида меденки. Днес продължавам с украсата на нови меденки  Simple Smile.



Идеите са черпени от нета, така, че ако някой си познае негова съм му страшно благодарна, че я е споделил  Hug.
Виж целия пост
# 597
Тази вечер украсявах и аз (малко меденки).. Но не съм очарована от резултатите по няколко причини: най-напред, за пръв път 'декорирам' сладки. Обещавам си за догодина да се науча да работя с глазури и пошове, и да направя красиви сладки Embarassed Laughing Сега една по-съществена причина. Едва открих бои в Пикадили -- на Долче Прима, уж сладкарски били, нямаше всички цветове... Но някакси... самите цветове са точно като боя за яйца и о! каква изненада!! пише, че стават и за яйца. Супер, поне си набавих бои за Великден. Simple Smile Та цветовете са наситени, но просто... не ми харесаха. Не знам ползвали ли сте ги и какви са ви впечатленията.

Вече боички само на Уилтън!!! Имам само една такава, но е уникална Heart Eyes мисля скоро да се снабдя поне с основните цветове. И вече само готов фондан за мен!!.. Много се измъчих с домашната направа. Разбира се, може и да не съм открила най-подходящата рецепта, но тази ми пое тооооолкова много пудра захар... сместа беше толкова лепкава и пипкава... очевидно не-бяла на цвят!!.. и т.н. А с малкия ми опит с купен фондан... ех, работих с такава лекота.

И о!! бях си харесала 2 килограма и половина фондан в "Сладката къща" или нещо такова, тъкмо мислех да ви питам за впечатления (някакъв турски е) и той взел, че се изчерпал, тотално, никъде няма наличност.

Край. Оплаках се. Утре все пак ще ви покажа няколко новобрански меденки, и се надявам да имам сили да довърша останалите. Ама ми е трудно без инструменти и подходящи материали. :/


Меичка,

напълно съм съгласна с теб Simple Smile И аз се се пробвах с домашен фондан, два пъти докарах по една жълтеникава буца, докато една приятелка не ми даде малко готов Simple Smile. Е няма какво повече да се мъча с домашна направа   Laughing а по отношение на боичките, и аз търсих в пикадили, уредих се само с лилава и зелена май, пак ще ходя да търся, но ми се струва че и от тях ще се разочаровам
Виж целия пост
# 598
Момичета, добро утро!
Аз пак до вас опрях...закъсах го. Преди два дни правих локумки с мая и свински мас. Прибрах в кутия. Обаче днес сутринта почнали да съхнат. Нали сега се уча и изобщо не предположих, че може да изсъхнат. До Коледа май няма да изкарат. Моля ви кажете какво да правя. А имам от тях  около 100 броя. Във вас ми е надеждата.
Втория въпрос ми е свързан с едни кокоски. Правих кокоски като смесих 2 яйца, 100 гр кокос и 100 гр захар и изпекох. Вкусни са ама много кокосови. Ако сложа малко брашно и масло дали ще станат като сладки пак. Да си се усеща кокоса ама да не е толкова много.

п.п. Поздравления за добрите украси.
Виж целия пост
# 599
Orchids Flowers, много са красиви меденките ти - браво за труда и старанието ти,
а украсата с фондан ли я прави и ако да, после как го залепи за меденката ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия