Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 630
Здравейте момичета, влизам да ви покажа моите първи 11 меденки - украсени, остават ми още 180  Laughing    
Тези меденки са правени с тестото на Джема. Благодаря ви за хубавите идеи!
Виж целия пост
# 631
Да попитам момичетата правили Шоколадовите звездички с капучино, освен с глазура с какво друго мога да залепя марципана?

Хайде и аз да се намеся, днес ми е ден - с моя огромен опит от 1 доза досега  hahaha, шоколадовите звездички ги мацвах с малко течен шоколад и по средата марципан

А за оползотваряване на белтъците ето и рецептата за Ананасови купчинки

Продукти: 3 белтъка, 200 гр. захар, 2 с.л. портокалов ликьор, 1 ч.л. лимонов сок, 150 г. смлени бадеми, 125 г. ситно нарязан ананас, 100 г. горчив шоколад.

Приготовление: Белтъците се разбиват на сняг със захарта. Добавя се портокаловия ликьор и лимоновия сок и се бие още 5 мин. Смесват се бадемите, ананаса и настъргания шоколад и се добавят внимателно към белтъците. Насипва се в книжни формички. Отгоре може да се украси с сушен ананас или друг сушен плод. Пече се в предварително загрята фурна с вентилатор на 150° за 20-25 мин.

Забележка: аз използвах орехи, които заедно със сушен ананас и шоколада смлях в кухненския робот. За моя вкус станаха малко прекалено сладки, другия път ще пробвам да намаля леко захарта.

Сега ще правя меденки и ще се опитам да ги украся, пък да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 632
Някой да има идея защо лицеровите ми сладки станаха толкова крехки и чупливи? newsm78 Не мога дори да ги слепя без да се натрошат. Thinking Вярно, че спекулас крема за слепване е по-твърд, но го оставин на топло да омекне и пак не успявам да ги слепя без да се счупят. Sad

Правих ги по рецептата на nudel33 и спазих рецептата точно, като вместо лешници сложих орехи. Дали това ги прави крехки?
Виж целия пост
# 633
Да попитам момичетата правили Шоколадовите звездички с капучино, освен с глазура с какво друго мога да залепя марципана?
Ама какво толкова има да му се лепи на този марципан Rolling Eyes Аз никога нищо не съм слагала допълнително - само изрязвам звездичка от марципана, поставям я върху сладката, похлупвам с друга и леко притискам. Слепват си е, с домашен и купешки марципан съм правила, все си се слепват.
За ваниловите кравайчета някой питаше - с нишесте и без нишесте са различни рецепти просто и имат различен вкус. Трябва да се опита и сами да определим коя ни харесва повече.

Тони, да не би брашното да ти е дошло малко? Като форма как са, лесно ли ги пренасяше от плота в тавата? Ако още тогава са били твърде меки - от брашното е. Ако не - не знам, тази година за първи път ще поробвам линцерите на нудал33, нямам опит с рецептата, може и ядките да имат значение, макар че се съмнявам.
Виж целия пост
# 634
Tony_st , аз също ги правя с орехи, но чак толкова чупливи не са.
Виж целия пост
# 635
От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.
Виж целия пост
# 636
Тони, да не би брашното да ти е дошло малко? Като форма как са, лесно ли ги пренасяше от плота в тавата? Ако още тогава са били твърде меки - от брашното е. Ако не - не знам, тази година за първи път ще поробвам линцерите на нудал33, нямам опит с рецептата, може и ядките да имат значение, макар че се съмнявам.

Там е работата, че и аз ги правя за първи път. Thinking Станаха страхотни на вкус, но са чупливи...а рецептата е с 300 гр брашно и точно толкова сложих...да, беше леко меко тестото, но като го сложих в хладилника за час, както е в рецептата и си се втвърди. Оставих ги да изстиват в тавата и после ги местих, за да не се чупят докато са топли. Слепвах ги изстинали, но са крехки... то не че мъж ми не ги изяде половината и ще правя нова доза, ама се чудя. newsm78 Имам 3-4 вида формички, но ги правих само с 2 - цветенце и сърце, щото ми се видяха по-стабилни.


catty m, вероятно тогава не е проблем смяната на ядките. Thinking
Виж целия пост
# 637
Добро утро Simple SmileСлед малко се захващам с Линцеровите сладки и рохличките, но имам 2 проблема... 1вият- в какви кутии да ги съхранявам? Нямам абсолютно никакви, какви да купя? Пише, че можело и в камера? На един ред ли трябва да са?
2рия- може ли тестата да не отлежават цял ден, а няколко часа, че с бебка, ще ми е трудно, а днес баба ще дойде да я гледа?
вече окончателно съм решила какви е са сладките за празниците... най- после.. Линцерови сладки, меденки, тиквеник, пълнена тиква, къщичка, рохлички, мъфини, виненки, борчета от бисквити и карамелизиран сладкиш... Силно се надявам, че плана ще е изпълнен Simple Smile Творите страшни красоти... за съжаление аз съм от Разград и тук няма от къде да си купя фондан (
Аз си купих фондан от сладката къща- за един ден пристига.От Варна съм.
Виж целия пост
# 638
belinda, за първи път ще ги правя и в рецептата така пише. Ще пробвам без нищо, а ако не стане ще пробвам или с течен шоколад, както е казала teddybearm или с малко мармалад.
Виж целия пост
# 639
От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.

Здрасти,

има един магазин (не знам как се казва) като вървиш по Раковски от СДС-то посока френската гимназия, завиваш по Неофит Рилски на дясно и магазинчето се пада от лявата страна на улицата (качваш се по едни стълбички). Там има всякакви сладкарски неща. Simple Smile
Виж целия пост
# 640
Здравейте. Аз ще се включа с една доза изпечени, но неукрасени меденки на Джемма и готово тесто за линзери на Наталина, надявам се довечера да мога да ги изпека.

Искам да попитам за хубави джинджифилови сладки, гледам в рецептите освен джинджифил има още канела, индийско орехче, карамфил - някъде кардамон, много подправки, много нещо. Веднъж готвих с карамфил и тази продправка ми се стори ужасна. Споделете някоя скоро изпробвана рецепта?

Хвърлих око на тази, http://mka900.blogspot.com/2010/10/gingerbread-cookies.html, но нямам петмез и Златен сироп, имам кленов в къщи  newsm78 newsm78 newsm78 дали е възможна замяна, някой да ги е пробвал
Виж целия пост
# 641
Lux, много сладки бонбони, търсих из сайта ти, но не намерих рецептата, моля за линк, и да те питам, с покритие не стават ли твърде сладки бонбоните?

Извинявай че сега виждам  питането ти - няма линк Simple Smile защото няма рецепта-

шоколадов ганаш- 300 гр шоколад + 300 гр сметана , есенция ром (може и друга) - както се прави ганаша оставяш го да се стегне, после вътре сложих 100 грама смлени лешници , но не ми бяха достатъчно стегнати и изпекох един блат Simple Smile

2 яйца, 1 ч.ч. захар 1/2 ч.ч олио 1/2 ч/ч вода - 1 1/2 ч.ч брашно и 1 ч.л бакпулвер - печеш и после като се изстуди го превръщаш в трохи - внимателно да не го залепиш Wink

а на част от бонбоните сложих по една захаросана череша  Party

разбъркваш шоколада и трохите ии вече имаш много вкусни бонбони


покрити с фондан разбира се стават по сладки , ако искаш може да залееш със шоколад и да сложиш само по една звездичка от фондан  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 642
От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.
Последно от Кауфланд купих.
Виж целия пост
# 643
От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.
И аз търся , такава с бутало , от Варна съм
Виж целия пост
# 644
Някой да има идея защо лицеровите ми сладки станаха толкова крехки и чупливи? newsm78 Не мога дори да ги слепя без да се натрошат. Thinking Вярно, че спекулас крема за слепване е по-твърд, но го оставин на топло да омекне и пак не успявам да ги слепя без да се счупят. Sad
Правих ги по рецептата на nudel33 и спазих рецептата точно, като вместо лешници сложих орехи. Дали това ги прави крехки?
Дано Нудел се включи, но категорично е от брашното. Различните брашна поемат по различен начин, жълтъците имат различен грамаж и според мен е било малко брашното. Аз направих същата грешка да си призная. И направо не знам как ще ги слепвам тези сладкишки, но пък са толкова вкусни.

Alokazia, силно ги препоръчвам - страхотни са и бързи. Моят съвет е да намалиш подправките, защото стават направо пикантни от толкова джинджифил. Златния сироп можеш да заменишс мед, даже според мен е по-ароматно. Меласа ........ мисля че съм чувала за замяна с кленов сироп, но да си призная мисля, че с меласа е по-вкусно. Тя има силно специфичен вкус. Има я в повечето био-магазини и на диетичните щандове на повечето супермаркети.

От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.
И аз търся , такава с бутало , от Варна съм
За съжаление в повечето оналйн магазини са изчерпани - но по принцип само оттам с бутало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия