ВМ-НВХ - част 55

  • 39 035
  • 744
# 240
Дано Шоки  Praynig
Имам доста за сваляне, дано поне до лятото да успея да смъкна 10-15 кг.  Confused
Виж целия пост
# 241
 Hug
Моят гръб ( и не само ) се чувства добре след всекидневно рало
Практикуването на тези пози трябва да бъде внимателно! Аз имам няколко любими и ефикасни, приемам ги като добри упражнения за тялото.
Виж целия пост
# 242
Рейни,мерси !определено има ефект от добавките,да.
Виж целия пост
# 243
Еленце,
тук ламята Тони  Flushed И при мен е същото - по цял ден се храня съвсем прилично и вечер настават едни безобразия...сметаново -кашкавалени...маслени....
Няма насита таз ламя и това си е .
Мисля че съм била неточна по  отношение на добавките .
Когато говорим за равновесие в организма нещата са добре регулирани...В този смисъл добавка ( не лекарство ! ) съдържаща  разнопосочни по ефекта си компоненти не е невъзможна . Когато се провежда лечение е нежелана комбинацията на някои препарати .  Например глупаво е да лекуваш спазъм и крампи и да даваш медиатор на мускулното съкращение и тонус съотв .
Ако имаш недоимъчно хранене - тогава можеш да додадеш и разнопосочни микроелементи .
Като става дума за добавки не винаги всички комбинирани препарати са полезни за всички . Например в обичайните поливитаминни препарати има почти задължително вит. А ...но за раково болни изобщо не е ОК....стимулира клетъчното делене...или поне го подпомага . Раковият процес не е нищо друго освен неконтролирано клетъчно делене ....така че дoри за това трябва внимание .
Виж целия пост
# 244
... За фолиевата киселина - мисля че не е зле да се пие в пьрвите месеци на бременността. Няма да навреди, а пьк сьм се нагледала на бебета, родени сьс спина бифида и подкрепям всичко, което може да предотврати този ужасен дефект. Всьщност е установено, че някакьв мальк процент от хората имат вроден дефект в обмяната на фолиевата киселина и при такива бременни се препорьчва дори приемането на нейната активна форма - L- метилфолат.

нали уж препоръките са да се пие още преди забременяването, за да се натрупа в организма
но ако човек изяжда по 1кг броколи на седмица напр и още толкова авокадо, това не е ли достатъчно?  newsm78
Виж целия пост
# 245
Да, препорьките са да се пие месеци преди забременяването. Но все пак не всички забременяват планирано.  Simple Smile
Иначе разбира се, че ако жената се храни пьлноценно, с много броколи, авокадо, марули, няма да има особена нужда от допьлнителни добавки. Винаги е за предпочитане витамините да идват от естествени източници. За сьжаление, зеленчуците, които напоследьк купуваме , не е ясно какво точно сьдьржат.
Аз в Бьлгария хубаво и добре узряло авокадо не сьм срещала. 
Виж целия пост
# 246
Авокадото обикновено го купувам твърдо и седи наказано в килера, докато омекне Laughing Случвало се е да виждам и омекнали, но ми прави впечатление, че тогава обикновено от едната страна са меки, а от другата твърди newsm78 Което според мен значи, че може меката страна да е загнила. Не купувам такива.
Виж целия пост
# 247
 Simple Smile , да Шоки, авокадото по принцип го берат твьрдо и са му нужни няколко дни, докато омекне и стане годно за ядене. В Бьлгария на няколко пьти обаче купувах авокадо, на което пишеше, че е от Испания, и след обичайния престой ставаше едно такова с консистенция на гума, та изобщо се отказах да купувам подобни боклуци. Разбира се, това изобщо не изключва вьзможността да се намират и качествени плодове, просто аз не сьм попадала явно.  Simple Smile
Абе, да е жива и здрава майка ми, както и бабите на пазара! От там идват хубавите зеленчуци.
Виж целия пост
# 248
Е, аз купувам и досега само веднъж се случи да забравя едно и да го изхвърля, защото изгни, а друго пък го хвърлих, защото седя, седя и така и не омекна #2gunfire Нямам представа какъв трябва да му е вкусът, но гледам 1-2 пъти седмично да ям, а дори мисля и по-често да започна. Добра основа за мазна салата или гарнитура може да бъде Simple Smile
Виж целия пост
# 249
Между другото особено богати на фолиева киселина са всички зеленолистни зеленчуци - маруля, спанак, лапад, магданоз. Аз толкова много ги харесвам, че мога да ги ям всеки ден, чак сьм се чудела дали нямам някакви дефицити, които се компенсират с тези зеленчуци.  Simple Smile
Авокадото е сьщо сред любимите ми храни - в салата, с риба тон...
Виж целия пост
# 250
Преди  18 години  по време на бременност не се даваше фолиева киселина у нас...По време на бременността , когато излезе лападът започна такова ядене на лапад , коприва , киселец...непрекъснато , ден след ден . Супички , гювечета , омлети с лапад...Иззобах лозето на хазяйката си Simple Smile И това гарнирано с много зелена салата...Естествено - резулатът беше бъбречна колика...
Това го разказвам по  повод писаното от Камелот . Явно съм имала много нужда от фолиева киселина ...толкова марули , лапад , коприва и киселец май никога не съм яла Simple Smile
Виж целия пост
# 251
Наистина узряло, меко, мазно авокадо, последно купих преди 2-3 години от Карфур. За съжаление оттогава все попадам на някакви жилави и неприятни екземпляри. А онези плодове бяха разкошни и се ядяха с лъжичка. Имаха вътре някакви черни петна и аз се притесних, че са развалени. Но потърсих из нета информация и се оказа, че няма проблем. А иначе може да е меко авокадото и ако някой преди вас го е стискал твърде много, за да го изпробва. Wink
И аз не съм пила фолиева киселина, но що коприва и спанак изядох, докато бях бременна.
Виж целия пост
# 252
За тренировките - много е важно загряването преди и разтягането след! Ама много важно.
спомням си, че съм чела, защото много ме изуми - точно обратното в Спайдър спорт. т.е. те отричат значението на загравянето на тялото и разпускащите упражнения.  newsm78

Иначе цял живот съм се занимавала с някакъв вид(ове) спорт и винаги всички треньори/спортисти са наблягали на това, което казваш, Rain. Но може би старата школа си е стара и трябва да опитаме нови решения ... Само споделям, не твърдя, че това е то  Laughing

А от моя личен опит: същото като с водата: колкото повече - толкова повече. Мускулна треска се избива с движение. При мускулна треска става въпрос за съкращаване на млечна кисилина и за да помогнеш да се разсее й трябва вкарване на много кислород и вода. Пак стигнахме до водата Laughing

Аз не бих взимала аспирин и лекарства. То е като да имаш настинка - 7 дена с лекарства или 7 дена без лекарства. Аспиринът засилва киселиността на организма, който при наситенно кетонно отделяне в кръвта, не спомага да се разкара мускулната треска. Пък си е и химия!
Виж целия пост
# 253
Аз също не загрявам - обикновено влизам и почвам директно. На аеробиката обикновено имаме едно по-леко и може би с цел загряване упражнение, забелязала съм, че на финала правим разтягане само когато има новодошли. Интересно де, аз също бях убедена, че винаги трябва да се загрява.
Като правя интервално тичане пак не загрявам ами директно вкарвам макс скорост и си правя там колкото спринта ще правя и чао.
Виж целия пост
# 254
Преди  18 години  по време на бременност не се даваше фолиева киселина у нас...По време на бременността , когато излезе лападът започна такова ядене на лапад , коприва , киселец...непрекъснато , ден след ден . ...

хаха
и аз
всички мислеха, че бебето ще бъде зелено

не мога да не си кажа - нашият красавец най-после дойде, след 2 месеца чакане
с голям страх го карахме до нас
утре цял ден ще го тестваме
сега четем книжките, че това новите коли са по-умни от нас  Joy
аз не знам кога ще се престраша да го пробвам

грийн, мислех си тези дни да те питам каква козметика ползваш за лицето в тези студове
аз засега бебешкия крем на Веледа за студ: http://www.weleda.se/baby/produkter/calendula-wind-and-weather-cream/
ама ми се ще да пробвам и нещо друго
иначе тук препоръките са да не се мие лицето непосредствено преди излизане, за да не замръзнела кожата в студовете

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия