ВМ-НВХ - част 55

  • 39 035
  • 744
# 270
AGLIKKA, въобще нямам намерение да спирам солта, просто моментната ни диета е такава, но тя свършва в неделя и много се радвам че от понеделник пак ще си хапвам със сол.

"Забелязвам, че у вас сте много склонни да си броите всичко и се фиксирате върху ненужни детайли. Престанете! Това ще направи живота труден и ще ви напряга за неща, за които изобщо не си струва да се напрягате" - това не го разбрах, напротив, не сме така в нас и въобще не искам да сме така. Само споделих че в първите теми за ВМ-НВХ постоянно постовете бяха в броене и изчисляване, а аз искам да избегна този момент.

За триците и фибрите слушам и изпълнявам, но защо тогава масово закуската на всички тогава е била такава и с ленено семе най-вече newsm78 И не разбрах може ли закуската да си е само кафе без захар, както досега сме закусвали?  Wink
Нямам намерение също да пия каквито и да било добавки, като рибено масло. Rolling Eyes
А с манджичките си продължаваме и още как, ще гледам възможно по-рядко да се готвят картофи и ориз, и да не запържвам, а да са варени или печени. Така ми липсват след тази диета, че още в неделя ще наготвя едно свинско с кисело зеле  Joy

Благодаря момичета за отделеното време, много сте мили Embarassed

Съжалявам, ако съм прозвучала остро! Мисълта ми беше да не се фиксирате върху броене и изчисляване, защото в предишното ти мнение с въпросите ти звучеше точно като че ли се чудиш как да изчисляваш всичко това. А няма нужда да го правиш. Просто си яжте нормално и само ако има някакъв проблем с порциите (следете се поне 1 месец и повече), тогава може да си броите количествата. Сега това не е нужно.  Wink

За триците и другите неща - не знам как са се хранели другите преди 2-3 години. Аз наскоро открих режима и оттогава следя форума. Не съм забелязала другите жени да описват зърнени закуски и трици в менютата си. Това, което си чела сигурно е много старо. А и не виждам аз лично да се храня по подобен начин на закуска. Освен това тогава явно не е имало информация за вредата от фибрите. Така, че ако някой е сгрешил - еми, случва се. Но аз не закусвам така от почти 2 години.

Кафето - може да закусваш с черно кафе сутрин разбира се. Човек не бива да се насилва да яде, ако не е гладен. Освен това отслабването е по-оптимизрано сутрин. Някои дами тук закусват кафе с масло. Аз обикновено съм гладна сутрин и хапвам нещо малко, но понякога съм пропускала закуска и съм била само на кафе. Усещането е много свежо. Особено, ако е последвано от хубав обяд след 12ч.  Sunglasses
Виж целия пост
# 271
Отново ти благодаря, AGLIKKA. Да, така е, стари са темите от 2005 май почваше първата. Но за да се просветя по-добре реших да почна от първите теми, че да не задавам глупави въпроси, ама то пък се оказа невярна информацията. Здраве да е, сега няма да ви изпускам. Hug
Виж целия пост
# 272
Тенденциите се сменят с времето Laughing Явно триците и лененото семе са били на мода преди години. А и сега някои шведи пишат, че сутрин на киселото мляко или пък на салата слагат ленено семе или хуск. По принцип има различни варианти и различни разбирания и в крайна сметка човек постепенно си изгражда негов индивидуален режим. Най-важното е да се избягват сладко, тестено, а картофите и оризът да са по изключение, а не по правило. Плодовете също да са ограничени. За сметка на това се ядат храните, които Аги е писала. Аз мисля, че и високомаслено кисело мляко или пък прясно в кафето, или пък сметана не биха били проблем, но отново зависи от организма.
Виж целия пост
# 273
Аз не закусвам и никога не съм го правила. Просто ми е кошмар. Чат-пат пускам по едно масло в кафето и това е. В редки случаи прихапвам някоя глезотия, когато съм на почивка и сервират нещо интересно и по правило забранено в хотела, но това е толкова рядко, че не може да ми се брои:)
Стремя се да ставам рано и забелязах една сериозна тенденция - в 12.00 съм първа писта за храна и съм страшно гладна. Ако стана между 6 и 7 едвам издържам до 12, в 10.30 вече съм доста гладна, изчислих, че общо взето средно 5 часа след ставане ми се яде, не по-рано. Преди ядях към 2-3.
Отделно през уикенда в повечето случаи ставам късно и тогава ям чак в късния следобед или привечер. Според мен е важно човек да си слуша организма и ако прецени, че нещо не му е добре по този начин да се опита да го превъзпита, но не и да се изнасилва само защото някъде си е казано така.
Кафето с масло е приятно, аз бях противник в началото, но сега си го правя и освен това помага да се засити човек.
Виж целия пост
# 274
Отново ти благодаря, AGLIKKA. Да, така е, стари са темите от 2005 май почваше първата. Но за да се просветя по-добре реших да почна от първите теми, че да не задавам глупави въпроси, ама то пък се оказа невярна информацията. Здраве да е, сега няма да ви изпускам. Hug

Моля! Пак заповядай! И да ви е сладко!  Mr. Green cook
Виж целия пост
# 275
Не, информацията едва ли е невярна, просто с годините нещата се променят. А и има много автори, които дават съвети по въпросите на нисковъглехидратното хранене, а понякога дори и са на противоположни мнения по някои въпроси... Отделно, че всяка от нас започва по някаква схема и с времето я променя според своите нужди и предпочитания. Така че няма нищо лошо в четенето на старите теми, важни са общите принципи в крайна сметка Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Не, информацията едва ли е невярна, просто с годините нещата се променят. А и има много автори, които дават съвети по въпросите на нисковъглехидратното хранене, а понякога дори и са на противоположни мнения по някои въпроси... Отделно, че всяка от нас започва по някаква схема и с времето я променя според своите нужди и предпочитания. Така че няма нищо лошо в четенето на старите теми, важни са общите принципи в крайна сметка Simple Smile

Jimmy Moore има страхотна статия от вчера за 10-те неща, които трябва да се променят в палеодвижението.
http://livinlavidalowcarb.com/blog/10-critical-issues-the-paleo- … ust-address/17579

Едното е експлоатирането на образа на пещерняка, който е доста неясен и не е правилно да се използва толкова категорично. Другото беше крайните противоречия между различните палео специалисти: някои твърдят, че мазнините са вредни и трябва да се ограничават и че може да се кара високовъглехидратен режим, а други - че нисковъглехидратният с повече естествени мазнини е по-полезен. Това причинява объркване, особено у хората, които имат остра нужда от намаляване на въглехидратите като цяло и яденето на картофи, патати, моркови в големи количества, макар и палео, не би им подействало добре. Другото е въпросът за постните меса: те нямат достатъчно добро хранително качество, за разлика от органните меса и т.н.

По принцип има в момента доста противоречия в палео движението. Дори има палео вегани, което за мене е пълна безмислица. Има дори хора ядящи сурово месо, което за мене е прекалено и дори много опасно.  Измества се фокусът от същността на правилното хранене, а именно: само естествени храни, които можем да намерим в двора на баба. Нищо сложно. Както хората са се хранели на село преди 100-200години - това най-вероятно е най-здравословният начин.

Лошото е, че и тази тема се експлоатира от критиците на естественото хранене - че нашите баби са яли много хляб и баници.  Joy hahaha Нищо подобно! Земеделците са имали достъп до много по-качествен продукт и далеч не са яли само хляб. Даже точно обратното.  Wink
Виж целия пост
# 277
Благодаря за статията, ще я прочета с интерес!  bouquet Да, със сигурност палеото става все по-противоречиво и разкъсано на взаимноизключващи се течения, а това не помага на хората, които търсят отговори за проблемите си...
Виж целия пост
# 278
Една статия на Ан Фернхолм, която излезе вчера, а на мен ми хареса, попитах я дали е съгласна да я преведа, тя ми даде зелена светлина, така че ето я: http://cioccolatascorner.blogspot.com/2013/01/blog-post_26.html
Виж целия пост
# 279
Cioccolata
 Hug

Искам във Франция...при френския парадокс ...масълце и вино...
Преди година прочетох книга на Питър Мейл . "Година в Прованс" .Може би най - хубавата книга писана за Франция и французите от чужденец , която съм чела .После гледах и филм по друг негов роман -  "A Good Year " . Главната роля беше на Russell Crowe...
Гледайте , много приятен и зареждащ филм...и добър саундтрак .... и добри трапези , естествено...
Виж целия пост
# 280
Cioccolata, много ти благодаря за статиите, които превеждаш!   bouquet
И аз искам във Франция, при френския парадокс.  Laughing

Момичета, искам да ви помоля нещо. Може ли, ей така като за новаци, съвсем надъхващо, да споделите дали има някоя от вас, която е постигнала вече целта си, т.е., постигнала е желаните от нея килограми. Ако ви се разказва, мисля че за нас новите ще бъде интересно да споделите за колко време успяхте и евентуално колко килограма свалихте. Знам, че всичко е строго индивидуално, но все пак ми е интересно. Благодаря предварително, ако някой реши да сподели!

Иначе на мен ми е вече 16 ден от началото на режима. Чувствам се добре, като цяло не изпитвам глад, с изключение на дните преди цикъла ми. Като казах цикъл, този месец закова на 28-я ден, което не се
е случвало скоро. Самият цикъл протича съвсем леко и безболезнено в момента, което също не се е случвало отдавна. Мисля, че и други от вас бяха споделили подобни наблюдения.

Исках също да попитам - по колко грама масло на ден смятате, че е добре да се приемат?
Виж целия пост
# 281
Здравей, Кокиче. Аз свалих 9 кг за два месеца и шест дена, като последният кг го свалих за 17 дни, а предните по-бързо. Забелязвам, че отслабването е плавно и кожата ми не се увреди по никакъв начин. Не спортувам, защото съм голям мързел.  Laughing Остават най-трудните последните 3 -5 кг. Много е готино да си хапваш и да слабееш, да си сит и да ти е плоско коремчето. Чувствам се прекрасно!
Виж целия пост
# 282
Браво, scarlette! Hug Страхотно звучиш и много ти се радвам!
Виж целия пост
# 283
Една статия на Ан Фернхолм, която излезе вчера, а на мен ми хареса, попитах я дали е съгласна да я преведа, тя ми даде зелена светлина, така че ето я: http://cioccolatascorner.blogspot.com/2013/01/blog-post_26.html

мерси за новата и интересна статия
 Hug

от мен една смешна картинка: вече има захар и в опаковката на тоал. хартият
като коментарите са, че това я прави супер здравословна, от гл. точка липсите на мазнини и многото фибри  Joy
Скрит текст:
Виж целия пост
# 284
Ох, да, никой не иска мазна тоалетна хартия Laughing Със захар е къде-къде по-добре Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия