ВМ-НВХ - част 55

  • 39 035
  • 744
# 465
Божеееее ! Колко мъка има по тоя свят ! Имам поглед върху групата за йога в нашия салон...Малеее. Едни слаботелесни , бааавни , флегматично - отнесени... Отгоре на всичко за мой потрес , тренират на затворени прозорци и през лятото дори...
Изобщо не мисля че сме създадени за тревопасно - семенноядни преживни..Не знам как се е зародило мнението че постната храна те прави по - възвишен и духовен . Не знам дали това е част от някакъв план и пропаганда...когато просто заради недостатъчната качествена храна на простолюдието се е налагало да пости...и то почти по закон .
evil
Много пожелания за здраве и радост на вашето съкровище Simple Smile Мисля че си една много , много щастлива жена !
Cioccolata , когато моето момче беше на година - две беше страшна немотия . Тогава съм му давала маргарин...Още не може да ми го прости ( друг е въпросът че тогава не бях и чувала за трансмазнини...
Виж целия пост
# 466
Зародило се е в християнството - постите пречистват телесно и духовно Rolling Eyes

Тони, всички сме яли и маргарин, и хляб, и захар, и какво ли не. Аз сега направо със срам и ужас си спомням в годината, когато ми откриха поликистозата (а я откриха, защото почти цялата година нямах цикъл Shocked), какви навици бях придобила - в едно магазинче срещу нашия блок продаваха насипни сладки и по сегашните ми разбирания бяха абсолютни боклуци - баклавички с шоколадов кувертюр, пурички с някакъв бял крем, шарлоти. Тогава ми бяха много вкусни и започнах да купувам - събота и неделя само, но в нарастващи количества Embarassed Хапвах си сладко и все по-голямо количество ми трябваше, за да ми стигне, а количествата не бяха малки ooooh! Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже ooooh!
Виж целия пост
# 467

от групата ми по йога добре си изглеждат вегетарианците

и защо гледате толкова в чуждата паничка
Виж целия пост
# 468
Evil, да ти е живо и здраво съкровището и много да те радва!

Шоки, аз преди четях един руски форум. Там спазват различни режими с различни цели. Повечето си имаха дневници. Една млада жена, православна християнка, религиозна, с брат свещеник, пишеше интересни постове, не само за храненето си, а за живота си, заниманията си. Тя беше с много наднормено тегло, скоро не съм чела до къде е стигнала. Та други форумци я съветваха да спре да яде месо, да мине само на сурови плодове и зеленчуци, за да отслабне. А тя казваше, че това не е богоугодно, т.е. да не яде месо, противоречи на вярата и. А тя, милата, имаше проблеми и с постите, не и се удаваха нещо.
Всеки си има някакви убеждения и живее според тях.

Виж целия пост
# 469
Ха, интересно това за руските пости. Но е възможно у нас или да се правим на по-големи католици от папата, или просто да са ни такива традициите - да са се насложили над самото християнство.
Виж целия пост
# 470
Смея да се наричам християнка, която познава и чете Библията  Flutter Такава глупост няма, че сме създадени тревопасни. Доста е наивно толкова задълбочено слово да се чете буква за буква. Има на различни места споменато яденето и неяденето на месо, но винаги в контекста на по-голямо послание, като метафора, като начин да се съпостави телесното и духовното, естествено е да се ползва най-прекия символ на плътта - месото. А това, че православния пост включва вегетарианство, да дойде някой да го обясни на вярващи на други точки по света, които са не по-малко християни, просто не са православни.
Не се интересувам защо йогите вегетарианци са слаби, както не ме вълнуват и техните мантри и идеи за света. Но наистина не мога да се сдържа да не коментирам подобни отявлени глупости, които се ширят из хорските усти. Извинете за лиричното отклонение Blush

P.S.
... или просто да са ни такива традициите - да са се насложили над самото християнство.
Шоки, идеално си го формулирала - хората повтарят определени ритуали във времето и стигат до момент, в който издигат тези ритуали до значимостта на самата вяра. Аз обичам традициите и вярвам в смисъла на тяхното съществуване, но не бива да се препокриват понятията така, още по-малко да стават източник на нови "вярвания" във вярата  Peace
Виж целия пост
# 471
Еленце, аз дори не съм чела библията, не успявам да я прочета Embarassed Само евангелията. И затова не претендирам да я познавам. Но буквално това беше изтъкнато - че "божият план" за хората бил да бъдат вегетарианци Rolling Eyes Разбира се, това е писано от живееща в Щатите българка, попаднала под някакви тамошни религиозни влияния (на мормони или някакви подобни).
Виж целия пост
# 472
Herzen , съжалявам че дъм създала впечтление на зяпаща хорските паници Simple Smile
Има едно предаване " Йога на Карибите" по Fiesta TV . Невероятни серии , невероятно гъвкави и хармонични тела . И играят на откритооооо  Shocked
Не мисля че йогата или кое да е духовно или физическо усъвършенстване  е лошо . Просто ви разказвам това , което виждам . Може би вината е в тях , може и в мен да е...
Виж целия пост
# 473
Като ви чета и се замислих - аз не съм си правила никакви изследвания: на холестерол, хормони и т.н. Като нямам проблеми и оплаквания, необходимо ли е...  newsm78
Виж целия пост
# 474
Евил, да ви е жива и здрава щерката!   bouquet


Вчера сметката ми излезе на 1580к., но този път с много протеин - 30%, М 66 % и само 4% В. Това е заради черния дроб, който ядох. Сметнах, че няма нужда да набивам масло, след като не съм гладна, само за да си вдигна процента.
И днес менюто е същото - дроб, яйца, масло, сирене ... и може би още нещо.  Laughing

И аз нямам оплаквания и не си правя изследвания.  Laughing
Виж целия пост
# 475
Гледах видеоклип на една руска фитнестреньорка и тя каза нещо много полезно :
Не се хранете по пирамидата (хранителната, американската), защото ще заприличате на пирамида.   Party
 

Понеже коментирахте пудовките и колко са скъпи, много добър заместител е Българската торба . Можете и сами да си ушиете.
Виж целия пост
# 476
Леле, не можах да си намеря темата на първа страничка  Crazy Бързам да пиша нещо, нищо че няма кой знае какво за споделяне  Grinning
Гали, интересна е тази торба. Аз точно тези дни проучвам цените на различни тежести, защото кондицията ми се развива добре от домашните тренировки, но се усеща липса на тежест. А с моите пухкави ръце, които мечтая да оформя, определено ми трябват гирички или пък такава торба  Thinking

Днеска пак съм на лек режим през деня - след кратка силова тренировка хапнах горски плодове и йогурт и малко бадеми. Сега пия кафе със сметанка и ще правя май някое аеробно видео. На вечеря ще се представя подобаващо  Mr. Green Не е точно интервално това моето хранене, защото не гладувам през деня, но не ми се тъпче с плодове излишно, бездруго имат много ВХ, по-ми е лесно нещо млечно да мушна и на вечеря да си хапна голямата порция салата+основно, евентуално и млечен десерт. При всички случаи това ми намаля драстично калорийния прием, защото бях стигнала по лакомия, при която сега "преяждащото" ми хранене беше нормален обяд и вечеря, а имах и сз  Blush
Хубава вечер, аз нещо много се разприказвах, предполагам се дължи на факта, че имам да уча и се разсейвам  Laughing  Hug Hug
Виж целия пост
# 477
Здравейте на всички! Аз съм много режимна и многооо ми писна от месо  ooooh! Само на закуска дето ям яйца и само месо, и месо.... Има ли някъде варианти за менюта, които да се вписват в режима, но с по-малко месо ? Все пак аз съм бивш вегетарианец и два месеца на месо ми дойдоха повече.....
Виж целия пост
# 478
Здравейте на всички! Аз съм много режимна и многооо ми писна от месо  ooooh! Само на закуска дето ям яйца и само месо, и месо.... Има ли някъде варианти за менюта, които да се вписват в режима, но с по-малко месо ? Все пак аз съм бивш вегетарианец и два месеца на месо ми дойдоха повече.....
Ако си изключила млечни като сирене и кашкавал ще е трудно да разнообразиш, според мен. Иначе различни огретени със зеленчуци (карфиол, броколи), гювечета със сирене. Всъщност ти като бивш вегетарианец със сигурност знаеш повече и по-добри рецепти със сирене и кашкавал.
Виж целия пост
# 479
1. Миш-маш
2. Мусака от тиквички
3. Мусака от броколи/карфиол
4. Пълнени чушки със сирене и яйце
5. Зелен боб
6. Гъбена яхния
7. Авокадени разядки каквито се сетиш
8. Пюре от карфиол с чесън
9. Кисело зеле/прясно махай месото като не го искаш
10. Кашкавал разтопен ям аз за закуска много често
11. Грах (от един път не вярвам да те обърка толкоз)
12. Пълнени домати си правя някой път на фурна пак с каквото се сетя. Последно с гъби.
13. Тахан по някакъв начин за разядка - има варианти с пипер печен, патладжан разтърси се из нета.
14. Патладжан с доматен сос.
15. Гювечета - сирене по шопски, зеленчуково.
16. Рибено нещо ако не си яла скоро.
17. Дроб-свински, телешки, пилешки (ако не си яла скоро).
18. Сърми (лозови, зелеви) с плънка от гъби или зеленчук.
19. Спаначено нещо.
20. Пилешка яхния с доматен сос и чесън (знам че е месо, но слагай по-малко мръвка вътре).


Малко са ми български предложенията, но аз не мога да ям и опитвам чуждоземски манджи много много и като ми писне мръвката минавам на някое от тези горните.

Това от мен!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия