2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 082
  • 877
# 480
Talasamka, провери дали колежът е в списъка на акредитираните учебни заведения все още. Ако все още е, моят съвет е да изчакаш със записването поне докато се роди детето ти, защото не е ясно какви промени ще има. Ако си плащаш сама семестрите (т.е. не си държавна поръчка), можеш да запишеш друга специалност. Питай и в самия колеж дали досега на техни студентки е изплащана тая помощ.

Мнението ми, обаче, си остава същото: не бива млад човек, че и висшист, да е толкова немарлив към правописа си. Моят, след 7 години писмено общуване с тираджии, също пострада, но при съмнение винаги проверявам думата или употребата на препинателния знак, защото много, ама много ме е срам, като си намеря грешка. И съвсем сериозно твърдя, че голяма част от тия тираджии полагат по-голямо старание, когато се изразяват писмено.
Виж целия пост
# 481
Здравейте, днес подадох документи за помощта. Попитах най-любезно служителката как ще разбера ако имам отказ. Тя ми отговори, че при отказ ще ми изпратят писмо. Казах й, че ме притеснява да не се забави защото срока за обжалване е само 14 дни. И тя ми заяви, че като приемат новия закон, няма смисъл да обжалвам защото съм осигурена и няма да имам право на помощта. Учуди ме, че не каза, че ще съм заварено положение като съм подала документите преди промените. Аз й обясних, че имам впредвид ако ми откажат заради това, че на уверението ми пише, че е за учебната 2015/2016.
Служителката се държа доста заядливо. Дано да не ме прецака с нещо.
Виж целия пост
# 482
Здравейте, днес подадох документи за помощта. Попитах най-любезно служителката как ще разбера ако имам отказ. Тя ми отговори, че при отказ ще ми изпратят писмо. Казах й, че ме притеснява да не се забави защото срока за обжалване е само 14 дни. И тя ми заяви, че като приемат новия закон, няма смисъл да обжалвам защото съм осигурена и няма да имам право на помощта. Учуди ме, че не каза, че ще съм заварено положение като съм подала документите преди промените. Аз й обясних, че имам впредвид ако ми откажат заради това, че на уверението ми пише, че е за учебната 2015/2016.
Служителката се държа доста заядливо. Дано да не ме прецака с нещо.

 И на мен ми отказаха помоща защото в уверенеито ми пише,че не съм запиана за 2014-2015 ,а за учебната 2015/2016 и е посочена датата на започване на занятията през септември.
Виж целия пост
# 483
Привет!
Знаете ли кое записване се брои за записан редовно студент от социалните? В ЮЗУ има класиране на кандидат-студентите (през юли), след което плащаш такса, а след това има и записване по факултети, което е в края на август?

Кое записване трябва да е приключило, за да се издаде удостоверение за редовен студент?

Мерси!

Виж целия пост
# 484
 Не трябва ли лицето да е записано за студент, за да получи тази помощ. Никъде не видях да пише в закона и правилника, че занятията трябва да са започнали. newsm78 По тази логика и майките, които подават молби за детски през лятото и имат ученици, също не трябва да имат право, тъй като в удостоверението от училище пише, че детето е записано като ученик, но реално не посещава училище. newsm78
Виж целия пост
# 485
Здравейте, имам въпрос ако някой може да ми отговори?Ще взема скоро от университета уверение на което ще пише, че съм семестриално завършила, но съм в редовна сесия за явяване на държавен изпит.Предстои да родя юли, въпроса ми е някой който е завършил семестриално и се явява на държавен изпит в срок вземал ли е помощта?
Виж целия пост
# 486
Сега ще напиша моя случай , макар че в по - старите теми го има. Родих на 26.03.14 , записах редовно във ВУАРР на 26 или 28 .05.14 (не помня томната дата) и на другия ден си подадох документите в социалното гр. Стара Загора. Годината започваше октомяри и се притеснявах за отказ , защото на увервнието пишеше за уч.година 2015/2016 , не беше започнала. Също в уверението пишеше , че съм редовно и че трябвя да послужи през социалното . Следващия месец си взех парите. Много ми е интересно как мен ме удобриха , а тогава , а и сега чета за същите случаи и отказ. Подавайте си жалба
Виж целия пост
# 487
От учебен отдел ми казаха, че това ще пише че съм семестриално завършила с право за явяване в редовна сесия за държавен изпит.
Виж целия пост
# 488
От учебен отдел ми казаха, че това ще пише че съм семестриално завършила с право за явяване в редовна сесия за държавен изпит.
Уверението следва да съдържа друга информация,а именно записана ли си редовна форма на обучение, кои години 14/15 или 15/16 кой издава уверението и твоите данни,дата.Социалното не ги интересува кой кога е на държ.изпит нито специалност, а статута ти на записан студент, редовна форма на обучение.
Виж целия пост
# 489
Като гледам Законът още не е влязал в ресорните комисии. Струва ми се трудно постижимо да мине през комисии и две четения в пленарна зала до края на юни и да влезе в сила от 1 юли. Предвид и идващата ваканция, по-реалистично ми се струва 1 октомври, да не кажа направо НГ.
социалната комисия на 20.05
http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2337/steno/ID/3700
Допълних се горе. Съжалявам за недоглеждането.
http://www.parliament.bg/bg/plenaryprogram доста вероятно е предположението ти  Peace
Виж целия пост
# 490
Благодаря Дотираз.  Аз тъй или иначе вчера се записах в университета, а днес по дадах молба в социалните. Питах и на место. Казаха че към края на месеца ще имам отговор.Питах пак за новия закон и служителката потвърди че които вече са подали са по стария закон. По принцип преди 2 години получих помощта без проблеми.
В кой университет се записа?Кой има прием сега?
Виж целия пост
# 491
Аз мисля да пробвам магистратура в Икономически университет. Ако има някой, който е записан там, или е кандидатствал за помощта, моля да пише как е минало.
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 492
Bee, записах се във ВУАРР. То май само майки студентки има. Всеки месец има прием за магистратури.вижте в  сайта кога се кандидатства и записва.
Виж целия пост
# 493
Има ли някоя мама, която се е записала във ВУАРР Велико Търново и смята да учи за да си помагаме с лекции и учебници?
Виж целия пост
# 494
Да се запиша да следя темата. Ако не приемат промените ще търся някъде да се запиша и аз  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия