БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 870
  • 754
# 135
Благодаря, вече се пече.
Виж целия пост
# 136
Снощи правих пълнени картофи и издълбаната вътрешност прибрах в купа с вода и в хладилника. Идеята ми беше днес с нея да направя тортиля. Сега обаче виждам, че част от картофите са променили цвета си и са почервенели. Дали е безопасно да ги готвя или за по-сигурно да ги изхвърля?
Виж целия пост
# 137
Рецепта за печен кашкавал?
По тази правя най-често:
http://www.vkusnoteka.bg/2014/06/blog-post.html
Виж целия пост
# 138
Добавих само мъничко натрошено сиренце, и стана уникално.
Виж целия пост
# 139
Снощи правих пълнени картофи и издълбаната вътрешност прибрах в купа с вода и в хладилника. Идеята ми беше днес с нея да направя тортиля. Сега обаче виждам, че част от картофите са променили цвета си и са почервенели. Дали е безопасно да ги готвя или за по-сигурно да ги изхвърля?
нищо им няма,направи си ястието
Виж целия пост
# 140
Благодаря, момичета ще направя турската рецепта утре и ще дам отзив

Турската чаена чаша е 125 мл, имай го предвид при изпълнението на рецептата. Simple Smile
Благодаря, че ми обърна внимание, мислех и малко какао да добавя от мен
Виж целия пост
# 141
Това е рецептата...
Терин с бишкоти и крем с маскарпоне
             
                             Крем:
        500 гр.маскарпоне
        400 гр. заквасена сметана
        3-4 с.л. пудра захар
        1 течна/или 2 ванилии на прах/
        1 желатин 
       
        бишкоти
       
Копирах крема от страрата тема. Признавам си.

Ще започвам тази торта. Уж ми стана ясно за желатина.(Ще видим резултата. newsm78)
Обаче за бишкотите, трябва ли да се топят в мляко или е достатъчно да са сухи?
Аз си купих сушени смокини. Много ми харесват в сметана.
Виж целия пост
# 142
ябълка
Не пречи да ги топнеш, но за кратко, все пак ще се донапоят от маскарпонето и сметаната.
Виж целия пост
# 143
Благодаря, момичета ще направя турската рецепта утре и ще дам отзив

Турската чаена чаша е 125 мл, имай го предвид при изпълнението на рецептата. Simple Smile
Благодаря, че ми обърна внимание, мислех и малко какао да добавя от мен
Няма какво да ѝ се впечатлявате (да я уточнявате) на турската чаша.  Wink
Ползваш с всички продукти БГ чаша (една и съща за всички продукти) и всичко е ок. Ще имаш и повече сладкиш даже.   Grinning
Виж целия пост
# 144
http://podem-eood.com
Някой ползва ли още тези елек.тендери, сега ги правят, но без двойното дъно, а то май е доста практично? newsm78
Има ли по-съвременен аналог?
Виж целия пост
# 145
Има.
Кръгли фурни:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 146
Момичета, благодаря ви за съдействието за поръската на погачата.
На външен вид я докарах, малко твърда идва на пипане, ама каквото-такова.
Виж целия пост
# 147
Моля,дайте идеи какво да сготвя от останало печено агнешко месо?
Нещо бързо  chef
Виж целия пост
# 148
Моля,дайте идеи какво да сготвя от останало печено агнешко месо?
Нещо бързо  chef

Супа. Ризото... С гъби.
Виж целия пост
# 149
Моля,дайте идеи какво да сготвя от останало печено агнешко месо?
Нещо бързо  chef

Супа. Ризото... С гъби.
И аз си мислих да е с ориз,може и гъбки да сложа....имам пачи крак,но са доста жилави,имам и манатарки,но дали няма да доминира много вкуса им Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия