БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 868
  • 754
# 435
джоджен на телешко и спанак newsm78
Много ни е вкусно.  Crazy И на спаначена супа слагам джоджен.
никога не съм слагала,но може и да пробвам....
Виж целия пост
# 436
може и да пробвам....
Особенно с подправките...  Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Благодаря! Телешкото е от плешка, от младо теле. Обичаме спанак, та може така да го направя. Моля кажете кога се слага сол при варенето на месото-чувала съм, че има значение...
Виж целия пост
# 438
Щом е от младо теленце, може на хапки със зеленчуци, на шницели (телешки) или като "фалшиво филе" - запечено на фурна. Може и да се напълни и опече, но бих посъветвала в йенска тенджера или гювеч.
Виж целия пост
# 439
Благодаря! Телешкото е от плешка, от младо теле. Обичаме спанак, та може така да го направя. Моля кажете кога се слага сол при варенето на месото-чувала съм, че има значение...

ето такова телешко със спанак харесваме у дома - готви се бързо, не се вари, само внимателно нарязвам месото, както съм посочила.
Виж целия пост
# 440
Купихме едно парче свински черен дроб. Как да го мариновам/овкуся? Не ми се пържи,ще го печем на скарата.

Нарязвам дроба на филии. Слагам го в купа и добавям прясно мляко, олио, червен пипер, смлян бахар и подправки за скара. Оставям да престои за няколко часа в хладилника.

и 1/2 ч.л. сода, както и 1/2 с.л. оцет или лимоново сок - става мозък
Само частта с млякото направих  Grinning Другият път ще го направя, както казвате. Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 441
Моля кажете кога се слага сол при варенето на месото-чувала съм, че има значение...
След като е посварено посолявам и то не само месото, а и картофи например. Иначе стяга солта и забавя варенето.
Виж целия пост
# 442
Значи правилно си спомням за солта! Благодаря са съветите! Попаднах на една стара тема от  2007, но в рецептата ме притеснява вегетата.http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=237184.0 Подобни на нея подправки и готови бульони не ползвам заради натриевия глутаминат. С него и слама да поръсиш, пак ще е вкусна Simple Smile
Виж целия пост
# 443
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. Водата като погледнах беше завряла. Може ли това да е причината? newsm78

Е, не че му простихме. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 444
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. Водата като погледнах беше завряла. Може ли това да е причината? newsm78

Е, не че му простихме. Joy Joy Joy
Другият път на 160 градуса или доливаш студена вода...от завирането е цялата работа.
Значи правилно си спомням за солта! Благодаря са съветите! Попаднах на една стара тема от  2007, но в рецептата ме притеснява вегетата.http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=237184.0 Подобни на нея подправки и готови бульони не ползвам заради натриевия глутаминат. С него и слама да поръсиш, пак ще е вкусна Simple Smile
Не ползвай вегета, а сушени зеленчуци само, в които няма добавки.
Виж целия пост
# 445
Ябълка,

представям си да се пресече ако при смесване на течната сметана с яйцето, първата е била твърде гореща и е пресякла яйцето...

Иначе, от кофти печене нямам представа може ли да се пресече, но аз попринцип пека на 160, 180 ми се вижда силничко за крем карамел и крем брюле - ще хване силна коричка отгоре... Със сигурност обаче от кофти печене може да се развалиш консистенцията, т.е. да не ти е гладък кремът, а на шупли.

Едит: Ала-Бала ме изпревари, но и тя е написала същото за градусите.  bouquet
Виж целия пост
# 446
Захванах се да правя торта, но не бях погледнала, че в рецептата пише самонабухващо брашно. Нямам такова в момента. Мога ли да го заменя с нещо? Например обикновено с бакпулвер? И в какви пропорции? Количеството е 130 грама.
Виж целия пост
# 447
В събота правих крем Брюле. Като гледах рецептата, реших, че няма къде  да сгреша. Обаче схафих. ooooh! Embarassed
Крема ми се пресечв, оцвичи. Пекох го на водна баня , 180  С. Водата като погледнах беше завряла. Може ли това да е причината? newsm78

Е, не че му простихме. Joy Joy Joy
Другият път на 160 градуса или доливаш студена вода...от завирането е цялата работа.

Благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 448
Захванах се да правя торта, но не бях погледнала, че в рецептата пише самонабухващо брашно. Нямам такова в момента. Мога ли да го заменя с нещо? Например обикновено с бакпулвер?

Абсолютно.
Винаги така правя. Това самонабухващо съм срещала само в английски и американски рецепти.
Виж целия пост
# 449
Захванах се да правя торта, но не бях погледнала, че в рецептата пише самонабухващо брашно. Нямам такова в момента. Мога ли да го заменя с нещо? Например обикновено с бакпулвер? И в какви пропорции? Количеството е 130 грама.
Да, можеш. Ето две мнения, еднакви, но зависи дали имаш кантар или чаша Simple Smile
1 чаена чаша (150 гр.) универсално брашно
1 ½ чаена лъжица (6 гр.) бакпулвер

На 1ч.ч.(240 мл) брашно се слага 1чаена лъжичка(5гр.) бакпулвер и щипка сол
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия