Качване на килограми при бременност...

  • 90 096
  • 695
# 315
Аз не казвам, че се тъпча Rolling Eyes Просто наистина имам повишен апетит, ям повече, отколкото като бях бременна. Това, че отвреме навреме ям по някоя и друга кифла или баничка си е мой проблем. Като цяло се храня здравословно. Много по-здравословно, отколкото като бях слаба преди да забременея. И сега не съм дебела, само корема ми остана. Не ми е толкова зор, той също ще си отиде.
Виж целия пост
# 316
Нормално е човек да изяде кифла или нещо, все пак сме хора и аз ям здравословно, но понякога съгрешавам. Моята идея беше, че аз не се храних въобще, но пак имах много мляко. Естествено отслабнах много, но не повлия на кърменето ми. Понякога ядем малко, но не се сваля... хормоните са много важни... всичко си идва с времето.
Виж целия пост
# 317
Здравейте,

Сега, четири месеца след като родих, мога да кажа спокойно, че за мен и моето тяло това беше нужното време, за да се върна напълно в изходна позиция.
Всичко се случваше ден за ден, преди месец все още имах коремче, вече не.
На килограми съм точно колкото преди да забоеменнея без диети и ограничения. Ям здравословно, но понякога ям сладко, предимно сладолед Simple Smile

Не спортувам и кърмя.

Дано съм дала кураж на бременните момичета!

Приятна бременност ! Heart
Виж целия пост
# 318
Не може при всеки да е еднакво, до организъм си е.
Аз спортувам най-хубавия спорт - бутане на количка Laughing
Виж целия пост
# 319
аз продължавам да пълнея, но вече не мога и много да спортувам, правя нещо смесено между тичане и ходене и също така плувам, ходя на фитнес. За съжаление, имам и целулит, а в 22 седмица ясно се вижда, че съм бременна, което според мен, е прекалено рано. Апетитът ми, обаче, много намаля, не мога да ям в големи количества, защото нямам място в стомаха, така, че ям по-малки количества. Става ми лошо. в 25та седмица мисля, ще ме тестват за гестален диабет, дотогава много ми се иска да внимавам какво ям.
Гледам да ям месо и кварк, както и зеленчуци. Като крайна цел съм си поставила 10 килограма, но имам надежда, че ще си я постигна, защото наистина съм с намален апетит, макар и намалена подвижност.
Виж целия пост
# 320
аз продължавам да пълнея, но вече не мога и много да спортувам, правя нещо смесено между тичане и ходене и също така плувам, ходя на фитнес. За съжаление, имам и целулит, а в 22 седмица ясно се вижда, че съм бременна, което според мен, е прекалено рано. Апетитът ми, обаче, много намаля, не мога да ям в големи количества, защото нямам място в стомаха, така, че ям по-малки количества. Става ми лошо. в 25та седмица мисля, ще ме тестват за гестален диабет, дотогава много ми се иска да внимавам какво ям.
Гледам да ям месо и кварк, както и зеленчуци. Като крайна цел съм си поставила 10 килограма, но имам надежда, че ще си я постигна, защото наистина съм с намален апетит, макар и намалена подвижност.

Моя корем щръкна още 16 седмица, така че не мисля че ти е рано да ти личи Simple Smile Според мен целулита се влошава и от задържането на вода сега в жегите, пък на зима ще го борим вече. По-добре не си поставяй крайни цели, за да не се разочароваш. От всички качени килограми много малка част ще ти останат като сланини. Ако бебето ти е по-едро и имаш повече околоплодни води може и да са малко повече килограмите, в което няма нищо лошо Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Bodybeautiful,  целулитът е нормална екстра. И аз го образувам, при положение, че най-бързият ми въглехидрат са 2 тънки филийки пълнозърнест хляб сутрин, ориз ям рядко, а картофи - хич (за друго да не говорим, от близо 2 месеца нямам хапка изкушение), но това е положението. Въпреки въздържанието ми пак окръглям дупе и бедра. Все пак сме бременни, с много или с малко храна, килограми все ще се качат. Така и трябва.
Виж целия пост
# 322
Wild poppy е много права. За първи път в живота си имам целулит. Съвсем нормално е при бременност. При мен не е много, но го приемам спокойно. Все още😂 И аз се въздържам от всякакви вредни храни. Храня се разделно, като почти не ям въглехидрати и макар, че съм качила малко кг изглеждам закръглена. Все си набивам, че това е красотата на бременността и няма нужда да се стресирам и съответно да стресирам детето. 🤰🏻☺Всяка сутрин правя гимнастика по един час и гледам да излизам и да вървя по 6-8000крачки и това по никакъв начин не се отразява в кантара. Не отслабвам, но пък се чувствам мн добре. От 10години спортувам ежедневно и много ми липсваше.
Виж целия пост
# 323
Датчанчице,  и аз гледам много да ходя, изобщо движа си се, но и при мен няма голям ефект Simple Smile)) абе поне сме здрави засега пупупу. на мен ще ми правят натоварване със захар скоро и се притеснявам, да не е нещо извън нормите, предвид килограмите ми. Купих си монитор за кръвната захар за диабетици, за да проверя дали ми е нормално всичко, но нещо не мога да го ползвам все още, защото ме е страх да се самобода. Не им завиждам на хората с подобни проблеми.
Но като знам майка ми и приятелките ми, как не им е личало, направо ме е срам да ги виждам. Понякога непознати ме питат "вие бременна ли сте" и отговарям с  изненадано и обидено "не", за да им стане гадно.

Бебето засега не е едро,  тежи под 500 грама, по-малко от пиленце. Но плацента и кръвоснабдяване са  наред, надявам се да получава достатъчно хранителни вещества. Това, което малко ме засегна е, че на първата морфология ми бяха казали "виж какво красиво бебе", а сега на втората никой не спомена нищо за хубост, въпреки, че си имаше личице вече...
Виж целия пост
# 324
Датчанчице,  и аз гледам много да ходя, изобщо движа си се, но и при мен няма голям ефект Simple Smile)) абе поне сме здрави засега пупупу. на мен ще ми правят натоварване със захар скоро и се притеснявам, да не е нещо извън нормите, предвид килограмите ми. Купих си монитор за кръвната захар за диабетици, за да проверя дали ми е нормално всичко, но нещо не мога да го ползвам все още, защото ме е страх да се самобода. Не им завиждам на хората с подобни проблеми.



И аз съм на изследването за гестационен диабет средата на август. 👍🏻 Според мен много се шашкаш. Недей! Наистина. Аз изобщо не го мисля. Ако има някакъв проблем, тогава. Нито ям шоколади, нито ям бял хляб или изобщо някакъв хляб, повече от това няма какво да направя. Има жени през цялата бременност редуват хляб, паста, шоколад и десертчета и нищо им няма. Гледай да се успокоиш, недей да стресираш детето.😙
Колкото до това, че ти личи- какво по- нормално от това?!?!!!! Моето бебе преди 10 дена беше 25см, сега предполагам е още по- голяма. Как няма да ми личи? Това според мен е повече от нормално! Къде да се скрие детето.😁Остават ни по още три месеца, аз не мисля че е проблем. Поне за мен не е. Гордея се и си нося коремчето с кеф. Все си го милвам.
Виж целия пост
# 325
Ако КЗ е в норма излишно е да се тревожите за ГД.
Това за корема пак няма да коментирам, в излишни драми се хвърляш, bodybeautiful.
На мен чак на последната ФМ ми казаха, че има красиво личице бебето и наистина се оказа много хубав, пупупу!
Виж целия пост
# 326
Датчанчице,  и аз гледам много да ходя, изобщо движа си се, но и при мен няма голям ефект Simple Smile)) абе поне сме здрави засега пупупу. на мен ще ми правят натоварване със захар скоро и се притеснявам, да не е нещо извън нормите, предвид килограмите ми. Купих си монитор за кръвната захар за диабетици, за да проверя дали ми е нормално всичко, но нещо не мога да го ползвам все още, защото ме е страх да се самобода. Не им завиждам на хората с подобни проблеми.
Но като знам майка ми и приятелките ми, как не им е личало, направо ме е срам да ги виждам. Понякога непознати ме питат "вие бременна ли сте" и отговарям с  изненадано и обидено "не", за да им стане гадно.

Бебето засега не е едро,  тежи под 500 грама, по-малко от пиленце. Но плацента и кръвоснабдяване са  наред, надявам се да получава достатъчно хранителни вещества. Това, което малко ме засегна е, че на първата морфология ми бяха казали "виж какво красиво бебе", а сега на втората никой не спомена нищо за хубост, въпреки, че си имаше личице вече...



Незнам на непознатите дали им става гадно като отречеш че си бременна,но да носиш дете в корема си и да казваш че не си когато си вече в 5 месец не е хубаво.Оставам с впечетление от постовете, че не кг а големината на корема ти е проблем...Размера на корема не зависи от теб нито от кг които си качил нито че имаш голямо бебе..Аз съм в 9 месец и имам голям корем..всички го казват и аз виждам е и?!Всеки ден си снимам тумбака...радвам му се че после ще ми липсва...😊
Виж целия пост
# 327
Колкото и тежка да е бременността, липсва много след това, Т.е този деликатен момент.
Аз, като гледам сега бременни и ми става едно мило, чак ми се приисква да съм отново Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 328
Колкото и тежка да е бременността, липсва много след това, Т.е този деликатен момент.
Аз, като гледам сега бременни и ми става едно мило, чак ми се приисква да съм отново Stuck Out Tongue Winking Eye
Аз пък като видя бременна и ми става гадно. Като си спомня миналото лято едва дишах в тези жегии и нямах търпение бебето да се роди 😁
Виж целия пост
# 329
Колкото и тежка да е бременността, липсва много след това, Т.е този деликатен момент.
Аз, като гледам сега бременни и ми става едно мило, чак ми се приисква да съм отново Stuck Out Tongue Winking Eye
Аз пък като видя бременна и ми става гадно. Като си спомня миналото лято едва дишах в тези жегии и нямах търпение бебето да се роди 😁

Що пък ти става гадно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия